Warsztaty z retuszu Ariela Grabowskiego - Blog Graficzne.pl

Warsztaty z retuszu Ariela Grabowskiego

0

Szanowni Państwo! Z przyjemnością pragniemy poinformować o rozpoczęciu współpracy z fotografem retuszerem Arielem Grabowskim, którego warsztaty w całej Polsce odwiedziło w tym roku ponad 350 osób. Ariel Grabowski to fotograf portretowy, który współpracuje z największymi agencjami modelek w naszym kraju. Dzięki naszej umowie, już od najbliższego, marcowego terminu warsztatów, będą mogli uzyskać Państwo na nich specjalne, unikalne kody rabatowe na produkty w naszym sklepie: monitory graficzne Eizo oraz tablety Wacom!

Warsztaty skierowane są do wszystkich fotografów, którzy chcą nauczyć się pracy w Adobe Photoshop. Nie jest istotne, czy fotografią zajmują się Państwo profesjonalnie, czy też amatorsko. Nieważne czy zdjęcia przedstawiają pary na ślubie, emocjonalne portrety czy awangardową modę – dzięki warsztatom dowiedzą się Państwo jak prawidłowo retuszować zdjęcia opierając się o techniki z których korzystają zawodowcy!

Dodatkowo, dzięki atrakcyjnym rabatom na monitory graficzne oraz tablety w sklepie graficzne.pl, mogą Państwo zaopatrzyć się w najwyższej klasy sprzęt, którego używają profesjonaliści na całym świecie.

O co chodzi w profesjonalnym retuszu?

MG_27291

Dobry retusz polega na tym, aby nie niszczyć jakości zdjęcia. Niestety tutoriale na YouTube w większości pokazują błędne techniki jak np. rozmywanie skóry blurem czy usuwanie niedoskonałości na skórze stemplem. Na warsztatach Ariel Grabowski pokaże, że można użyć technik, które nie niszczą jakości zdjęć i sprawią, że Państwa zdjęcia staną się lepsze w odbiorze. W czasach fotografii cyfrowej ze zdjęciami można zrobić dosłownie wszystko, począwszy od korekty kolorów aż po skomplikowane foto-manipulacje.

Czego nauczą się Państwo na warsztatach?

Przede wszystkim poznają Państwo podstawy, czyli czym jest plik RAW, jak go wywoływać i pracować na warstwach w Photoshopie, to niezbędne umiejętności jakie trzeba opanować aby zacząć od poważniejszych zadań. Photoshop jest trudnym programem i mało intuicyjnym, zastanówmy się czy warto spędzać godziny przed komputerem, oglądając tutoriale na YouTube, skoro podczas jednego spotkania dowiedzą się Państwo o wszystkich technikach, które należy stosować. Niestety większość fotografów nie zdaje sobie z tego sprawy, wydając pieniądze na drogie obiektywy i aparaty, następnie niszcząc zdjęcie podczas obróbki.

Wiedza o niezbędnym sprzęcie do pracy z kolorem.

Praca ze zdjęciami wymaga nie tylko umiejętności ale też odpowiedniego stanowiska do retuszu oraz monitora, dowiedzą się Państwo jaki sprzęt będzie odpowiedni dla Twojego budżetu i celów jakie chcą Państwo osiągnąć. Przedstawione zostaną zalety pracy na profesjonalnych monitorach graficznych EIZO i NEC oraz tabletów piórkowych Wacom. Będą poruszone temat odpowiedniego oświetlenia w miejscu pracy oraz ustawień i kalibracji monitora. Dzięki współpracy ze sklepem graficzne.pl będą mieli Państwo możliwość nabycia takiego sprzętu po atrakcyjnych cenach. Każdy uczestnik otrzyma specjalne kody rabatowe, które będzie mógł wykorzystać w dowolnej chwili.

Każdy z uczestników otrzyma filmy instruktażowe autorstwa Ariela Grabowskiego, pokazujące krok po kroku retusz zdjęcia oraz akcję, które automatyzują wiele zadań oraz notatki z warsztatów zawierające wszystkie tematu poruszone podczas spotkania. Po warsztatach moga Państwo od razu zacząć retuszować dzięki dostarczonym materiałom szkoleniowym. Jeśli coś po warsztatach pozostanie niejasne, mogą się Państwo połączyć się zdalnie z Arielem Grabowskim i rozwiązać problem.

Plan warsztatów:

Szkolenia obejmą:

  • Podstawy oprogramowania Adobe Photoshop, w skład których wejdą pojęcia takie jak praca na warstwach, narzędzie i ich efektywne wykorzystanie, wywoływanie zdjęć w formacie RAW, podstawowy retusz, wyostrzanie zdjęć, praca z akcjami czy zapisywanie zdjęć dla internetu (Facebook) i do druku.
  • Praca z kolorem, czyli podstawy kalibracji i profilowania kolorów, polecane monitory do ratuszu, przestrzenie barwne w fotografii, głębia kolorów 8 i 16 bit, symulacja urządzeń drukujących, profile ICC czy osadzanie profilu kolorystycznego do zdjęcia.
  • Retusz zdjęć. Frequency Separation, Advanced Dodge, wyrównywanie koloru skóry, usuwanie przebarwień, zmarszczek czy niedoskonałości, podnoszenie kontrastu krzywymi, poprawa kolorystyki, usuwanie śladów po lakierze do włosów, łupieżu, retusz oczu czy zaawansowany retusz włosów.

Koszt warsztatów:aga-i-sandra-2075

Koszt szkoleń to 300zł brutto (z opcją wystawienia faktury). Warsztaty trwają przeważnie od godziny 9 do 16, fotograf przewiduje również czas na konsultacje indywidualne.

Terminy szkoleń:
4 Marca – Katowice
5 Marca – Kraków
12 Marca – Łódź
19 Marca – Lublin
1 Kwietnia – Wrocław
2 Kwietnia– Poznań
8 Kwietnia– Gdańsk
15 Kwietnia– Warszawa
16 Kwietnia– Warszawa
14 Maja– Toruń

Zgłoszenia na warsztaty:

Chęć uczestnictwa można zgłosić mailem lub przez Facebook’a.
Aby zapisać się na warsztaty wyślij swoje dane: Imię i nazwisko, numer telefonu oraz termin i miasto na adres: ariel@agrabowsky.pl

Warsztaty odbywają się zawsze w centrach miast w specjalnych salach szkoleniowych. Ariel Grabowski zastrzega sobie prawo do odwołania zajęć w przypadku zbyt małej liczby uczestników (zwraca w tym przypadku zaliczki). Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 100zł, w przypadku rezygnacji z warsztatów do 14 dni przed ich datą, zaliczka zostanie zwrócona.

Prowadzący

Ariel Grabowski – fotograf i retuszer, prowadzi szkolenia z retuszu w całej Polsce, tylko w tym roku, jego warsztaty odwiedziło ponad 300 osób. Fotografuje głównie portret oraz beauty. Fotografia to dla niego pasja i pomysł na życie, uwielbia zatrzymywać w kadrze czas i pokazywać emocje. Twierdzi, że zdjęcia muszą mieć klimat i indywidualny styl, potrafi wycisnąć z modelki 100% możliwości. Współpracuje z największymi agencjami modelek w całej Polsce, prowadzi również bloga, na którym można znaleźć ciekawe wpisy dotyczące sprzętu fotograficznego jak i technik retuszu. Zobacz jego portfolio.

basia-po Martyna-4-10-2014-2598-V3-final1 Michelle-1-2908-v2

Specjalne kody rabatowe od sklepu Graficzne.pl

Pragniemy poinformować iż w związku z naszą współpracą z fotografem Arielem Grabowskim, zdecydowaliśmy się udostępnić specjalnie na warsztaty kody rabatowe do naszego sklepu. Podczas trwających szkoleń w każdym z wymienionych miast, będzie możliwość uzyskania zupełnie za darmo promocyjnego kodu rabatowego na zakup profesjonalnych monitorów graficznych Eizo oraz tabletów Wacom. Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji na stronie fotografa.

Podziel się tym ze znajomymi.

Zostaw komentarz