Wacom Intuos. Promocja z Machinery HDR Effects 3

Wacom Intuos. Promocja z Machinery HDR Effects 3

0

Aby uzyskać upragniony, zamierzony efekt, dziesiątki grafików musi się nieźle namachać myszką podczas projektowania grafiki, czy obróbki zdjęć. Tymczasem, co bardziej zaawansowani graficy i retuszerzy powiedzą z pewnością, że nie wyobrażają sobie życia bez tabletu graficznego, który znacznie te czynności usprawnia, z powodzeniem zastępując zwykłą mysz. W artykule piszemy czym jest tablet graficzny i dlaczego praca z nim ułatwia projektantowi życie – i to niezależnie od stopnia jego zaawansowania.

Jeśli kiedyś próbowaliście napisać jakiś wyraz za pomocą myszki, albo złożyć za pomocą myszki odręczny podpis na elektronicznym dokumencie, wiecie jak trudne jest to zadanie. Powiedzmy, że myszka – choćby najbardziej czuła – do takich zastosowań niekoniecznie się nadaje. Tak samo do retuszu niedoskonałości skóry, czy przyciemniania rzęs na fotografiach, albo wycinania obiektów z tła.

To co na tablecie zrobię w 10 minut, przy użyciu myszy zajmie godzinę albo dłużej. – pisze fotograf Tomasz Pluszczyk na swoim blogu. – Jeśli u kogoś retusz ogranicza się do ruszania suwakami i krzywymi, to jego ten temat nie dotyczy, jednak przy bardziej zaawansowanej obróbce takie rzeczy stanowią tylko niewielki ułamek całej pracy. Poza tym, że za pomocą piórka dużo łatwiej korzysta się z narzędzi takich jak pędzel, to przede wszystkim tablet reaguje na zmianę siły nacisku. Spróbujcie myszką zrobić pociągnięcie pędzlem, które na początku będzie bardzo mocne, a na końcu już ledwo widoczne. Na tablecie nie ma z tym najmniejszego problemu.

Entuzjazmu nie kryje również na swoim blogu inny fotograf – Ariel Grabowski.

Podczas pracy myszką za ruchy odpowiada nadgarstek, dlatego precyzja wykonania retuszu jest znikoma, nie da się poprawnie zaznaczać danych elementów, właściwie używać metody Dodge&Burn ani nawet malować poszczególnych fragmentów. Do tego przyciski myszy działają w zakresie 0/1, a w przypadku tabletu mamy od 1000 do 2000 poziomów nacisku, niektóre modele rozróżniają nawet kąt nachylenia piórka.

W zasadzie liczy się tylko Wacom

Na rynku znaleźć można wiele modeli tabletów graficznych najróżniejszych producentów, jednak – co potwierdza większość grafików – przy ofercie firmy Wacom – zdają się one być konstrukcjami co najmniej nie do końca spełniającymi swoją funkcje.

Porządne tablety robi wyłącznie jedna firma – Wacom. – pisze Pluszczyk. – Inne marki mają w ofercie produkty tableto-podobne (coś jak iPad najnowszej generacji vs. tablet z Biedronki sprzedawany obok stoiska z ziemniakami). Jeśli ktoś potrzebuje naprawdę wielkiego rozmiaru ponieważ rysuje, to być może jest sens zastanawiania się nad inną firmą, ze względu na bardzo dużą różnicę w cenie. Inna sprawa, że będzie to kasa wyrzucona w błoto, bo osoba, która potrzebuje tabletu do pracy, albo realizacji swojego hobby, a nie do bardzo okazjonalnej zabawy, i tak ostatecznie będzie miała dość i kupi inny model, tym razem Wacoma, na którym praca to będzie przyjemność, a nie męczarnia.

Istnieją dwa podstawowe rodzaje tabletów graficznych. Pierwszy z nich – tradycyjny – to podkładka będąca powierzchnią roboczą z dołączonym rysikiem zastępującym myszkę. Rysikiem poruszamy się po powierzchni roboczej, a każdy jego ruch odwzorowany jest ruchem kursora na ekranie komputera.

Drugi rodzaj to zdecydowanie droższe tablety z ekranem. W przeciwieństwie do wersji tradycyjnej, praca z tymi urządzeniami przypomina bardziej pracę z kartką i ołówkiem, efekty pracy widoczne są od razu na wyświetlaczu, co sprawia, że użytkowania jest łatwiejsze, gdyż nie wymaga aż tak dużej wprawy, jak w przypadku urządzeń tradycyjnych.

Po prostu Intuos

Rodzina produktów Intuos marki Wacom podzielona jest na wersje dedykowane amatorom i profesjonalistom. Wersje różnią się wielkością, a także ilością i funkcjonalnością dołączanego oprogramowania. Warto wspomnieć przy tym, że obszar roboczy tabletu można software’owo ograniczać, dzięki czemu praca na modelach M czy L z udziałem jednego monitora będzie mogła odbywać się bez problemów.

Podczas pracy na monitorze laptopa 15″ rozmiar M mojego modelu Intuos Pro jest dla mnie za duży, mogę więc zmniejszyć go o połowę i spokojnie pracować. – opowiada Grabowski. – To samo dotyczy powierzchni ekranu monitora: możemy wybrać, w jakim zakresie obszar tabletu ma odpowiadać powierzchni naszego monitora.

Do retuszu fotografii polecamy Intuos’a PRO w wersji S, ze względu na zachwalany przez użytkowników rozmiar – wprost idealny do tego typu zastosowań.

W wersji podstawowej, pióro Intuos ‘a (wykonane w technologii rezonansu elektromagnetycznego) nie wymaga akumulatora oraz zapewnia lekką i wygodną pracę, obsługuje 4096 poziomów czułości na nacisk, zapewniając lepszą kontrolę i dokładność. Sam tablet przy tym posiada 4 przyciski ExpressKeys™.

Wersja profesjonalna to już 2048 poziomów nacisku piórka i 6 przycisków ExpressKeys™ w wersji S oraz 8192 poziomów nacisku piórka i 8 przycisków ExpressKeys™ w wersjach M i L.

Do Intuos’a dodamy gratis Machinery HDR Effects 3!

Każdy Klient sklepu internetowego Graficzne.pl który zakupi produkt WACOM oznaczony „Machinery HDR – gratis”, otrzyma kod rabatowy pozwalający na otrzymanie darmowej, pełnej licencji oprogramowania Machinery HDR Effects 3 (http://www.machineryhdr.com/pl/) o wartości 129 złotych. Otrzymany kod wraz z danymi rejestracyjnymi (Imię, Nazwisko / nazwa firmy oraz adres e-mail) należy przesłać na adres „machinery@machineryhdr.com„, w tytule maila wpisując „Kod rabatowy Graficzne.pl„.

Klucz/licencję do oprogramowania Machinery HDR Effects 3 wygenerowany na dane podane w mailu, klient otrzyma zwrotnie od producenta oprogramowania. Licencja pozwala na darmowe aktualizacje oprogramowania w okresie 12 miesięcy od otrzymania klucza.

Promocja trwa od 25 kwietnia do 30 czerwca 2019r. lub do wyczerpania zapasu kodów rabatowych, jej regulamin znajduje się pod adresem:
http://graficzne.pl/i48,promocja-machinery-hdr.html

Podziel się tym ze znajomymi.

Zostaw komentarz