Rodzina papierów fotograficznych Ilford Studio - Blog Graficzne.pl

Rodzina papierów fotograficznych Ilford Studio

0

Fotografia to niekończący się proces nauki i rozwoju. Bez względu czy jest to nasza pasja czy zawód, wciąż doskonalimy swoje umiejętności. Ważnym krokiem naprzód jest przeniesienie swojej fotografii na papier. Dotyczy to tych, którzy chcą uwiecznić wspomnienia rodzinne, jak i tych którzy chcą zaoferować swoim klientom jakość i trwałość wydrukowanej fotografii. Jednak dla wielu druk wydaje się tematem trudnym i kosztownym. Z jednej strony możemy skorzystać z markowych papierów wysokiej jakości. Z drugiej strony rynek przepełniony jest tanimi produktami papiero-podobnymi które zniechęcają do pracy z drukiem.

Od niedawna, możemy skorzystać z nowej rodziny papierów Ilford Studio. Marka Ilford znana jest ze świetnych papierów do tradycyjnej fotografii ciemniowej jak i wysokiej klasy podłoży do fotografii drukowanej. Wielu Ilford kojarzy się z jakością ale i z wyższą ceną. Rodzina papierów Ilford Studio to specjalna seria pozwalającą wejść w świat fotografii na papierze bez ryzyka nadmiernych kosztów. Z czasem, kiedy nauczymy się poprawnie drukować oraz określimy swoje preferencje będziemy mogli użyć podłoży barytowych czy matowych papierów bawełnianych, z których słynie Ilford. Na początku drogi warto mieć papier, który łączy w sobie przyzwoitą cenę i jakość. Dodatkowym atutem jest tu zwykle jakość i wygoda oraz powtarzalność efektów wyższe niż w jakimkolwiek fotolabie.

Podłoża satynowe i błyszczące Ilford Studio mają ciekawą cechę. Nawet nie mając pojęcia o druku z profilami koloru jesteśmy w stanie osiągnąć przyzwoite wyniki i żywe kolory drukując za pomocą ustawień automatycznych. Sprawdzi się to z większością drukarek atramentowych tak Epsona jak i Canona. Jedynym warunkiem jest tu korzystanie z oryginalnych tuszy. Oczywiście najlepsze wyniki osiągniemy stosując profile koloru, które pobrać możemy ze strony Ilford.com. W przypadku tuszy zamiennych stworzenie profilu może okazać się konieczne. Na szczęście taki profil możemy stworzyć bezpłatnie kontaktując się ze wsparciem technicznym kontakt@ilfordpolska.pl.

Papier Ilford Studio Satin 250 posiada lekko perłową – satynową fakturę jest dość odporny na zarysowania oraz uniwersalny w swym zastosowaniu.

Miłośnicy podłoży błyszczących skorzystać mogą z Ilford Studio Glossy 250, który dzięki błyszczącej powłoce da nam wrażenie wyższej ostrości oraz kontrastu drukowanego obrazu.

Rodzina papierów Ilford Studio może odmienić waszą przygodę z fotografią i przenieść ją na wyższy poziom. Tylko fizycznie wydrukowana fotografia jest czymś co przetrwa dziesięciolecia. Również to właśnie fotografia na papierze pozwala na ukończenie dzieła, które ma swoją wartość. Wakacje to dobry moment, by poświęcić chwilę na selekcję archiwum i utrwalenie udanych kadrów na papierze.

Zapraszamy do naszego sklepu w celu zapoznania się z ofertą papierów ILFORD Studio.

Podziel się tym ze znajomymi.

Zostaw komentarz