Przedstawiamy SketchUp Pro 2016

Przedstawiamy SketchUp Pro 2016

0

W ofercie naszego sklepu pojawiła się najnowsza wersja uznanego i cenionego oprogramowania projektowego: Trimble SketchUp Pro 2016.

SketchUp jest programem do modelowania 3D zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów, w tym architektów oraz projektantów, który nie stawia właściwie żadnych ograniczeń swoim użytkownikom. Pozwala on łączyć elementy 3D z elementami 2D, takimi jak zdjęcia, tekst, szablony blokowe, a nawet tekst pisany ręcznie. Umożliwia nie tylko projektowanie wnętrz, wybieranie tekstur i dodawanie gotowych komponentów takich jak samochody, drzewa, wyposażenie domowe, ale i tworzenie zupełnie nowych elementów.

Sekretem programu SketchUp jest jego intuicyjność, co sprawia ze modelowanie 3D jest zajęciem niezwykle przyjemnym, prostym i szybkim. Potwierdzają to miliony użytkowników na całym świecie, którzy współtworzą ogólnoświatową społeczność, a co za tym idzie platformę wymiany efektów pracy – 3D Warehouse. Dzięki temu można nie tylko tworzyć modele od zera, ale i wykorzystywać dokonania użytkowników programu SketchUp. Wszystko co zostanie znalezione w 3D Warehouse może być zapisane na dysku twardym, umożliwiając pracę z modelem bez dostępu do Internetu.

Kto korzysta z programu SketchUp Pro? Każdy!

Pro_01_Everyone_240x126Setki tysięcy specjalistów z zakresu architektury, budownictwa, inżynierii, architektury wnętrz i krajobrazu, lekkich konstrukcji, urbanistyki, designu kuchni i łazienek, projektowania gier i filmów, obróbki drewna oraz wielu innych dziedzin wykorzystuje SketchUp Pro przez cały czas, każdego dnia. Program jest uniwersalnym substytutem dla drogiego i skomplikowanego oprogramowania CAD.

Inteligentne podejście do modelowania 3D

Pro_02_3Dmodeling_240x126Rozpocznij od rysowania linii. Następnie wpychaj i wyciągaj powierzchnie, aby zamienić je w obiekty 3D. Rozciągaj, kopiuj, obracaj, maluj, aby utworzyć wszystko, co tylko zechcesz. Potrzebujesz bardziej zaawansowanych funkcji? Zacznij od modelowania z CAD, danych terenu, fotografii czy nawet ręcznych szkiców. Buduj modele w oparciu o niestandardowe ustawienia. SketchUp Pro jest jednocześnie prostym i wiele potrafiącym narzędziem, dlatego bez wątpienia spełni on Twoje największe oczekiwania.

Zmień swoje modele w rysunki z LayOut

Pro_03_LayOutV2_240x126W każdym projekcie nadchodzi moment, kiedy konieczne jest stworzenie zastawu rysunków, które pokazują Twój model: plany, przekroje, elewacje, perspektywy. LayOut w SketchUp Pro pozwala na dodawanie widoków modelu, wybieranie skali rysunków, dostosowanie grubości linii, a także dodawanie wymiarów, objaśnień i grafiki. Zmiany w Twoim modelu są automatycznie dokonywane w LayOut. Kiedy nadejdzie odpowiedni moment, eksportuj pliki PDF, obraz oraz pliki CAD.

Dobry i szybki

Pro_04_GoodFastV2_240x126Istnieje powód, dla którego SketchUp jest synonimem „przyjaznego i intuicyjnego” oprogramowania do modelowania: nie poświęcamy użyteczności na rzecz funkcjonalności. Dzięki poręcznym i kontekstowym wskazówkom, panelu instruktora dedykowanemu poczytującym użytkownikom oaz znaczną ilością zasobów internetowych, skorzystanie z pomocy jest zawsze niezmiernie proste. Ponadto, w razie potrzeby, licencja obejmuje rok darmowego wsparcia technicznego.

Eksport i import

Pro_05_FileExchange_240x126SketchUp został stworzony, aby mógł od razu działać z istniejącym przepływem pracy. Dzięki importerom do DXF, DWG, 3DS, DAE, KMZ, TIF, JPG, PNG i kilku innym, możesz wnieść dowolne elementy do swoich rysunków, modeli czy obrazów. SketchUp Pro eksportuje ponadto wszystkie wymienione wcześniej formaty plus: PDF, OBJ, FBX, XSI, VRML, MP4, WEBM i AVI.

Slajdy są nudne, prezentuj ze SketchUp Pro

Pro_06_Presentations_240x126Sceny pozwalają na zapisywanie widoków modelu, z których można skorzystać w każdej chwili. Style zapewniają z kolei nieograniczone efekty wizualne, aby Twoja praca wyglądała na dokładną, pobieżną lub jak coś pomiędzy. Płaszczyzny Przekroju przecinają modele, tworząc w ten sposób widoki przekroju. Przejdź do pełnego ekranu, poruszaj się po nim, dodawaj etykiety i eksportuj animacje przelotu. Prezentuj ze SketchUp Pro i porozumiewaj się dzięki niemu!

Pod dostatkiem wtyczek i modeli

Pro_07_ContentV2_240x126_0Potrzebujesz konkretnego krzesła do pokoju, który projektujesz, lampę do szopy, nosorożca do zoo? Znajdziesz niemal wszystko w Galerii 3D programu SketchUp, największej na świecie przechowalni darmowych modeli 3D. Odnośnie wtyczek, zapewniających dodatkowe funkcję i narzędzia, nowa funkcja Magazynu Wtyczek całkowicie Cię zadowoli.

Projektuj i analizuj

Pro_08_Shadows_240x126SketchUp Pro może precyzyjnie przewidzieć miejsca padania cieni, podając godzinę, datę i miejsce na ziemi. Program pokazuje dokładnie to, co można zobaczyć z jakiegokolwiek miejsca w modelu. Ponadto przelicza dowolne pole powierzchni lub materiału, a także objętość załączonego kształtu 3D. SketchUp pozwala także na dodawanie atrybutów do obiektów oraz generowanie przydatnych list i raportów.

Świat kontekstu – dosłownie

Pro_09_Context_240x126W około dwie minuty można wybrać fragment świata i wprowadzić go do modelu SketchUp Pro – aż do 1km2 na raz. Za darmo otrzymasz zdjęcia lotnicze, model terenu 3D oraz dane dotyczące długości i szerokości geograficznej w celu dokładnej analizy cienia. Można ponadto importować stąd wcześniej modelowane budynki do kontekstu strony i wykorzystać obrazy Widoku Ulicy Google Maps do modelowania wszystkiego, czego potrzebujesz.

Miejsce na wszystko i wszystko na swoim miejscu

Pro_10_OrganizationV2_240x126Kluczem do sukcesu do modelowania 3D jest porządek i dobra organizacja. Spraw, by Twoje modele były łatwe do pracy i prezentacji. Wykorzystaj grupy i komponenty do dzielenia geometrii w części logiczne. Warstwy są przydatne do oddzielania dużych części Twojego modelu, a Outliner daje możliwość zobaczenia wszystkiego na raz.

Co nowego w wersji 2016

Integracja z Trimble Connect

Trimble Connect to internetowa platforma umożliwiająca wymianę informacji, opisywanie, udostępnianie i współpracowanie przy tworzeniu projektów. Każdy użytkownik SketchUp może zarejestrować się na darmowym koncie i rozpocząć instalowanie plików w formatach .skp, .pdf, .dxf, .ifc. i wielu innych. Integracja z Trimble Connect umożliwia użytkownikom pobieranie, wgrywanie oraz aktualizowanie projektów w folderze projektów Trimble Connect.

Dzięki Trimble Connect wszyscy uczestnicy projektu i budowy mają wspólną przestrzeń roboczą. Działa to jak prywatna chmura danych. Trimble Connect bazuje na platformie GTeam, co oznacza, że umożliwia udostępnianie, przeglądanie i komentowanie projektu z poziomu przeglądarki internetowej.

3D Warehouse

W SketchUp 2016 kliknięcie w komponent prawym przyciskiem myszki daje możliwość zaktualizowania (lub zamiany) komponentu bezpośrednio z 3D Warehouse. Tym samym, można wczytać aktualny komponenty modelu usprawniając pracę przy użyciu modeli proxy.

LayOut w chmurze

Z nową wersją SketchUp’a projekty tworzone w LayOut stały się bardziej przyjazne. To oznacza, że projekty LayOut mogą teraz wysyłać i aktualizować pliki zarejestrowane i współdzielone z takimi serwisami jak Dropbox, Google Drive oraz Trimble Connect Sync. Kiedy pobierzesz plik z wymienionych serwisów (.skp lub inny format), LayOut poinformuje Cię o jego aktualizacji. Dzięki zsynchronizowanym folderom z plikami w chmurze, nie ryzykujesz utratą dostępu do swojego pliku.

LayOut API

Dzięki nowemu API programiści mogą tworzyć i personalizować pliki .layout. W praktyce oznacza to tyle, że za pośrednictwem innych aplikacji można eksportować i importować pliki .layout używając C API.

download-default

Ulepszone narzędzia

Silnik zależności

Poznawanie i wykorzystywanie silnika zależności w SketchUp umożliwia szybsze i precyzyjne modelowanie dzięki wykorzystaniu punktów charakterystycznych i nie tylko.

W SketchUp 2016 dodano dodatkowe podpowiedzi silnika zależności w postaci równoległej oraz prostopadłej linii z możliwością wymuszenia ich rysowania. Klawiszem odpowiedzialnym za rysowanie linii równoległych i prostopadłych jest strzałka w dół. Pozostałe strzałki blokują rysowanie linii równoległych do osi układu współrzędnych.

Blokowanie osi

Rozszerzone funkcje strzałek na klawiaturze: Teraz więcej narzędzi wykorzystuje możliwość blokowania kierunków za pomocą strzałek na klawiaturze. W nowej wersji programu SketchUp możesz blokować osie dla takich narzędzi jak obracanie, kątomierz, rysowanie łuku, koła, prostokąta czy wieloboku.

Łuk i Koło

Nie będzie już problemów ze znalezieniem środka w okręgu lub środka dla łuku. Dodatkową funkcjonalnością jest zmiana ilości segmentów w narysowanych bryłach. Po narysowaniu koła lub łuku zerknij na dolny pasek z podpowiedziami, a dowiesz się jak szybko odjąć lub dodać geometrię dla bryły.

Narzędzie Osie

Mała, ale bardzo użyteczna rzecz. Przy tworzeniu nowej osi układu współrzędnych możesz wybierać, którą z pośród dostępnych chcesz ustawić. Możesz to zrobić używając klawisza Alt (PC)/Command (Mac).

Punkty charakterystyczne

SketchUp będzie rozpoznawał punkty charakterystyczne dla płaszczyzn przekroju nawet wtedy, gdy płaszczyzny są ukryte. Punkty te, będę również widoczne dla programu LayOut, przez co wymiarowanie modelu z płaszczyznami przekroju będzie dużo łatwiejsze.

Odświeżone tekstury

W najnowszej wersji SketchUp, przebudowne zostały materiały w bibliotece, dodane są nowe tekstury i całkowicie nowe kategorie. Naciśnij „B” i rozbudź wyobraźnię.

Warstwy w LayOut

Usprawnione zostało prawie wszystko, co związane jest z warstwami w LayOut. Niezależnie, czy grupujesz obiekty całej warstwy czy rysujesz obiekty na warstwach udostępnionych, nowe warstwy LayOut są po prostu lepsze.

 

Najnowszą wersję oprogramowania można nabyć w naszym sklepie graficzne.pl. Zapraszamy!

Podziel się tym ze znajomymi.

Zostaw komentarz