Program Flash Professional nosi teraz nazwę Adobe Animate CC - Blog Graficzne.pl

Program Flash Professional nosi teraz nazwę Adobe Animate CC

0

Obsługa wciąż nowych standardów internetowych staje się standardem.

Adobe w roku 2016 postanowiło zmienić nazwę jednego ze swoich kluczowych programów – Flash Professional. Od teraz narzędzie do tworzenia animacji nazywa się adekwatnie do jego przeznaczenia: Adobe Animate.

Zmiana nazwy to nie wszystko. Firma Adobe przygotowała dużą aktualizacją wprowadzając nowe opcje do kreowania animacji praktycznie dla każdej platformy. Program pozwala projektować animacje interaktywne przy użyciu zaawansowanych narzędzi do rysowania oraz publikować je na wielu platformach — takich jak Flash/AIR, HTML5 Canvas, WebGL czy nawet platformy niestandardowe. Dzięki temu mogą z nich korzystać odbiorcy z praktycznie dowolnym komputerem lub urządzeniem mobilnym.

anscreen

Zachwycające animacje

fl-feature-thumb4-540x400Przekonaj się, jak zestaw czołowych narzędzi do obróbki animacji wektorowej usprawnia pracę i ułatwia tworzenie materiałów — pozwalając uzyskać wspaniały wygląd zarówno na urządzeniach przenośnych, jak i na wyświetlaczach o najwyższej rozdzielczości. Oprogramowanie pozwala eksportować materiały w rozdzielczościach 4K i wyższych, co gwarantuje doskonały wygląd wideo na najnowszych telewizorach i monitorach Ultra HD.

Dzięki wektorowym pędzlom kompozycji można modyfikować ścieżki pociągnięć po ich narysowaniu. Grafika jest skalowana do dowolnej rozdzielczości ze stałą jakością. Obróbka skomplikowanych animacji jest łatwiejsza dzięki Edytorowi ruchu, który zapewnia precyzyjną kontrolę nad właściwościami animacji ruchu.

Nowe funkcje Animate CC

Zasoby zawsze pod ręką dzięki usłudze Creative Cloud Libraries. Kolory, pędzle, grafikę i inne zasoby projektowe można przeglądać i otwierać w bibliotekach dostępnych w programie Animate oraz innych aplikacjach usługi Creative Cloud. Biblioteki są zsynchronizowane z usługą Creative Cloud, a zasoby można połączyć tak, aby po ich zmianie osoby z zespołu były w stanie wybrać opcję aktualizacji we wszystkich projektach.

Projektowanie przy użyciu biblioteki Adobe Typekit. Menu czcionek oferuje dostęp do wszystkich krojów z biblioteki Adobe Typekit, które można stosować w projektach stron internetowych tworzonych w programie Animate. Członkostwo Creative Cloud pozwala korzystać ze wszystkich czcionek opracowanych przez najlepsze studia.

fl-feature-thumb3-540x400Obsługa rozdzielczości 4K i większych. Funkcja eksportowania w rozdzielczości niestandardowej gwarantuje doskonały wygląd wideo na najnowszych telewizorach i monitorach Ultra HD.

Własna rozdzielczość. Nowe projekty uzyskają nową jakość po zmianie rozmiaru i optymalizacji pod kątem wysokich rozdzielczości oraz wyświetlaczy Retina i 4K.

Swobodnie obracany obszar roboczy. Obszar roboczy można obrócić w dowolny sposób podczas rysowania — tak jak w przypadku używania ołówka na papierze — aby uzyskać odpowiednie kąty i charakter pociągnięć.

Szablony HTML5 Canvas. Program Animate umożliwia tworzenie szablonów opakowań HTML5 Canvas do wielokrotnego użytku, które ułatwiają pracę nad rozbudowanymi reklamami interaktywnymi i są gotowe do modyfikacji w dowolnym edytorze kodu.

Kolorowe karnacje stopniowane. Pracę nad złożonymi animacjami ułatwia opcja wyświetlenia szeregu sąsiednich klatek na stole montażowym przy użyciu różnych kolorów i wartości kanału alfa.

Znajdowanie najlepszych zasobów w usłudze Adobe Stock. Nowa giełda Adobe Stock pozwala wyszukiwać i licencjonować darmowe obrazy i grafiki wektorowe oraz zarządzać nimi w programie Animate. Wybór obejmuje 45 milionów zasobów, które można zapisywać w usłudze Creative Cloud Libraries i przeciągać do własnych projektów. Giełda Adobe Stock ułatwia uzyskiwanie licencji na zasoby wideo.

fl-feature-thumb2-540x400Elastyczność wektorowych pędzli kompozycji. Dzięki nowym wektorowym pędzlom kompozycji można modyfikować ścieżki pociągnięć po ich narysowaniu. Grafika jest skalowana do dowolnej rozdzielczości ze stałą jakością. Można też tworzyć własne pędzle oraz importować pędzle przygotowane w aplikacji Adobe Capture CC.

Ulepszone pędzle i ołówki. Program ułatwia rysowanie równych, dokładnych obrysów wektorowych wzdłuż krzywych. Zapewnia też natychmiastowy aktywny podgląd.

Łatwe synchronizowanie dźwięku z animacjami. Sterowanie pętlami dźwięku i łączenie ścieżek jest możliwe wprost na osi czasu. Gwarantuje to perfekcyjną synchronizację bez konieczności pisania kodu.

Łatwe modyfikowanie kolorów. Po nadaniu nazwy kolorowi oznaczonemu można zmienić go automatycznie w całej kompozycji.

To jeszcze nie wszystko. Dodatkowe elementy oferty: pakowanie animacji jako plików OAM, importowanie plików SVG wprost na stół montażowy za pomocą usługi Creative Cloud Libraries lub polecenia Importuj plik.

Adobe Animate jest dostępny wyłącznie w ramach usługi Creative Cloud.

Ancc

Program Adobe Animate CC jest najlepszym środowiskiem projektowania w branży, umożliwiającym tworzenie i dostarczanie rozbudowanych materiałów, gier oraz projektów interaktywnych. Opcje przystosowywania zawartości do ekranów o praktycznie dowolnych rozmiarach i publikowania w formacie HTML są bardzo przydatne dla projektantów elementów interaktywnych, grafiki i stron internetowych oraz programistów, którzy chcą osiągnąć czołową pozycję na rynku gier, projektowania i nowoczesnych technologii. Najnowsza wersja programu Flash Professional to zupełnie nowy produkt — oferujący podwyższoną wydajność, strukturę modułową i najwyższą niezawodność.

Usługa Creative Cloud dla zespołów to platforma do pracy twórczej zapewniająca użytkownikom dostęp do tworzonych materiałów, aplikacji, usług, sprzętu, materiałów edukacyjnych oraz innych członków społeczności. Oferuje ona małym i średnim firmom narzędzia oraz usługi do pracy twórczej, niezbędne funkcje współpracy oraz ułatwienia w zakresie tworzenia doskonałych prac. Gwarantuje przy tym łatwe, szybkie i elastyczne zarządzanie oprogramowaniem.

Najnowsza wersja programu Adobe Animate CC jest już dostępna w usłudze Creative Cloud. Można ją zakupić jako oddzielną aplikację jak i w pełnym pakiecie CC.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

Podziel się tym ze znajomymi.

Zostaw komentarz