Premiera CorelDRAW Graphics Suite 2018

Premiera CorelDRAW Graphics Suite 2018

0

Pakiet CorelDRAW Graphics Suite 2018 pozwala rozwijać kreatywność. Zawiera on nowe narzędzia pozwalające bez nadmiernego wysiłku uzyskać efekty, których osiągnięcie byłoby kiedyś zbyt dużym wyzwaniem. Przykładowo pakiet zawiera nowy tryb rysowania Symetria, umożliwiający opracowywanie na bieżąco całej gamy symetrycznych projektów. Z kolei efekt Dodaj perspektywę pozwala zastosować perspektywę do map bitowych i obiektów wektorowych, aby uzyskać iluzję głębi i odległości. Narzędzie Uderzenie jest idealne do dodawania ruchu lub wyróżnienia do elementu na rysunku. Program CorelDRAW 2018 oferuje też efekt Pointillizer do przygotowywania wysokiej jakości mozaik wektorowych z obiektów wektorowych lub map bitowych, a także efekt PhotoCocktail do projektowania zachwycających kolaży ze zdjęć.

Narzędzie LiveSketch zostało ulepszone w celu zapewnienia większej precyzji, dzięki czemu pozwala rysować na komputerze równie naturalnie jak na papierze. Projektowanie bez trudu jest możliwe dzięki najnowszym technologiom, w tym dzięki kontrolerowi Microsoft Surface Dial, a szybsza praca — dzięki poszerzonej obsłudze funkcji rysika. Ponadto użytkownik może przekształcać obiekty lub cały projekt do formatu JPEG, GIF albo PNG, a następnie przesyłać na konto na platformie WordPress.

Dzięki nowym funkcjom programu Corel PHOTO-PAINT, takim jak interakcyjne narzędzia do prostowania i dostosowywania perspektywy, a także dodatkowi Corel AfterShot 3 HDR do korygowania i ulepszania zdjęć w formatach RAW i JPEG oraz tworzenia zdjęć o dużej rozpiętości tonalnej (HDR), można wykonywać większy zakres prac na zdjęciach niż kiedykolwiek.

Pakiet zawiera:

 • CorelDRAW® 2018
  Intuicyjna aplikacja do tworzenia ilustracji wektorowych i przygotowywania układu stron, spełniająca wymagania zapracowanych profesjonalnych grafików
 • Corel® PHOTO-PAINT® 2018
  Profesjonalna aplikacja do edycji zdjęć, umożliwiająca ich szybkie i łatwe retuszowanie oraz modyfikowanie
 • Corel Font Manager™ 2018
  Samodzielna aplikacja do zarządzania czcionkami, służąca do wyszukiwania i porządkowania czcionek (zarówno lokalnych, jak i dostępnych online w Centrum zasobów) oraz wyświetlania ich podglądów
 • Corel® PowerTRACE™ 2018
  Wbudowane w program CorelDRAW narzędzie pozwalające szybko i dokładnie przekształcać mapy bitowe w edytowalne grafiki wektorowe
 • Corel® CONNECT™ 2018
  Pełnoekranowa przeglądarka zapewniająca dostęp do materiałów cyfrowych, Centrum zasobów oraz opcji przeszukiwania komputera lub sieci lokalnej; pozwala szybko znaleźć odpowiednie materiały do projektu
 • Corel CAPTURE™ 2018
  Narzędzie umożliwiające przechwytywanie obrazów z ekranu komputera jednym kliknięciem
 • Corel AfterShot™ 3 HDR
  Edytor zdjęć pozwalający na tworzenie prac w formacie HDR i ich łatwe retuszowanie, a także poprawianie zdjęć w formacie RAW i JPEG
 • BenVISTA PhotoZoom Pro 4
  Dodatek umożliwiający eksportowanie oraz powiększanie cyfrowych zdjęć z programu Corel PHOTO-PAINT

Aplikacje pomocnicze

 • Kreator kodów paskowych: Kreator, który przeprowadza użytkownika przez proces generowania kodów kreskowych w różnych formatach branżowych
 • Kreator druku dwustronnego: Kreator ten pozwala usprawnić pracę w przypadku dwustronnego drukowania dokumentów
 • WhatTheFont: Zintegrowana z programem CorelDRAW usługa online służąca do identyfikowania czcionek
 • Microsoft® Visual Basic® for Applications 7.1: Zintegrowane środowisko programistyczne, które obsługuje systemy 64-bitowe oraz pozwala usprawnić pracę poprzez automatyzację zadań
 • Microsoft® Visual Studio® Tools for Applications 2017: Zestaw zawierający zaawansowane narzędzia środowiska .NET, które służą do tworzenia makr, pozwalając zaoszczędzić czas, zautomatyzować zadania i poszerzyć zakres dostępnych funkcjonalności
 • GPL Ghostscript: Funkcja pozwalająca na wyodrębnienie i wykorzystanie poszczególnych elementów zaimportowanych plików EPS nie tylko obrazków z nagłówków. Usprawnia import plików PDF wygenerowanych w aplikacjach innych firm.

Zasoby

 • 10 000 obrazków clipart i obrazków cyfrowych
 • 2000 zdjęć o wysokiej rozdzielczości
 • Ponad 1000 czcionek TrueType i OpenType
 • 350 profesjonalnie zaprojektowanych szablonów
 • 2000 szablonów grafik na pojazdy
 • Ponad 500 interakcyjnych ramek i ramek zdjęć
 • Ponad 600 rodzajów wypełnień mapą bitową, wektorowych i tonalnych

Wybrane nowości CorelDRAW Graphics Suite 2018

Tryb rysowania Symetria

Symetria stanowi kluczowy element procesu projektowania graficznego, ponieważ zapewnia równowagę, harmonię i porządek. W związku z tym w programie CorelDRAW 2018 wprowadzono tryb rysowania Symetria, który zwiększa produktywność, automatyzując normalnie bardzo pracochłonne zadania. Umożliwia on tworzenie w czasie rzeczywistym różnych symetrycznych projektów, od prostych obiektów, przez zachwycające mandale, po złożone efekty kalejdoskopowe. Tryb Symetria może być używany z różnymi narzędziami, co zapewnia niespotykaną swobodę twórczą. Niezależnie od tego, czy chcesz symetrii krzywych, kształtów, obiektów czy tekstu, możesz po prostu eksperymentować i bawić się, jak nigdy przedtem.

Narzędzie Cień blokowy

Program CorelDRAW jest od wielu lat faworytem użytkowników wycinarek folii winylowej, sitodruku i twórców znaków, w związku z czym ich opinie były kluczowe przy opracowywaniu kolejnych wersji programu. Dzięki współpracy z użytkownikami z tych branż program CorelDRAW 2018 wprowadza narzędzie Cień blokowy, które umożliwia dodawanie jednolitych cieni wektorowych do obiektów i tekstu. Ta intuicyjna funkcja przyspiesza drukowanie i działania reprograficzne, znacznie zmniejszając liczbę linii i węzłów w cieniach, skracając czas potrzebny na przygotowanie pliku do realizacji oraz znacznie podnosząc jakość końcowego wyniku. Jest to także innowacyjne narzędzie przeznaczone dla zawodowych twórców, którzy chcą interakcyjnie dodawać cienie na swoich projektach i dostosowywać je.

Narzędzie Uderzenie

Jeśli Twój projekt wymaga dodatkowej iskry, użyj narzędzia Uderzenie. Zainspirowane komiksami narzędzie to idealny sposób szybkiego i łatwego dodawania ruchu oraz skupienia uwagi na elemencie rysunku. Wystarczy kilka kliknięć, aby uzyskać wyniki, które wcześniej wymagały znacznych nakładów czasu i pracy. Narzędzie Uderzenie ma dwa tryby: Równoległy do dodawania linii „powiększenia” oznaczających ruch oraz Promieniowy do dodawania pełnych energii eksplozji. W rezultacie otrzymujemy oddzielnie konfigurowalne obiekty wektorowe, które można edytować przy użyciu innych narzędzi. Dostępne są różne style linii, które można przystosować do swoich wymagań. Można także określić, aby ustawienia zostały dokonane losowo, co zapewnia bardziej naturalny wygląd.

Narzędzie Korekta perspektywy

Program Corel PHOTO-PAINT 2018 jest wyposażony w nową interakcyjną funkcję, która zastępuje działanie i wszechstronność kosztownych obiektywów do korekty nachylenia. Dzięki narzędziu Korekcja perspektywy łatwo jest poprawić perspektywę elementów krajobrazu czy obiektów na zdjęciach, uzyskując ich odpowiedni wygląd. Wystarczy przesunąć cztery punkty narożne bezpośrednio w oknie obrazka, aby uzyskać odpowiednią perspektywę. Można także wyświetlić linie siatki, które ułatwiają stosowanie reguły jednej trzeciej podczas dostosowywania perspektywy.

Publikowanie w WordPressie

Programy CorelDRAW 2018 i Corel PHOTO-PAINT 2018 pozwalają na przesyłanie prac bezpośrednio do biblioteki multimediów platformy WordPress z poziomu aplikacji. Ta nowa funkcjonalność umożliwia przekształcenie zaznaczonych obiektów lub całego projektu do pliku JPEG, GIF lub PNG a następnie przesłanie obrazka na konto WordPress.

Efekt Pointillizer

Wystarczy kilka kliknięć, aby stworzyć wysokiej jakości mozaiki wektorowe z dowolnej liczby wybranych obiektów wektorowych lub map bitowych przy użyciu efektu Pointillizer. Efekt jest zainspirowany malarską techniką puentylizmu, w której wiele punktów łączy się, tworząc obraz. Efekt doskonale sprawdza się w projektowaniu folii na pojazdy czy dekoracji na witryny, ponieważ umożliwia przenikanie światła lub kolorów tła. Możliwość określenia liczby, rozmiaru i kształtu kafelków zapewnia nieograniczone możliwości kreatywne. Dostępna jest gama innych opcji, z którymi można eksperymentować w celu stworzenia niezwykłych projektów. Wprawdzie inne rozwiązania umożliwiają tworzenie rastrowych obrazów puentylistycznych, ale tylko program CorelDRAW pozwala uzyskać je w postaci grafiki wektorowej.

Efekt PhotoCocktail

Niezależnie od tego, czy tworzysz materiały promocyjne, pamiątki rodzinne, czy dzieło sztuki, efekt PhotoCocktail pozwala na tworzenie oszałamiających kolaży fotograficznych łatwiej, niż możesz to sobie wyobrazić. Zacznij od zdjęcia lub obiektu wektorowego jako podstawy mozaiki, wybierz bibliotekę map bitowych, które posłużą jako kafelki mozaiki, a PhotoCocktail zajmie się resztą. Masz pełną kontrolę nad łączeniem elementów, formą kolażu oraz docelową rozdzielczością.

Wygląd narożników w liniach przerywanych i konturach

Dzięki nieocenionym opiniom naszych lojalnych użytkowników, program CorelDRAW 2018 zapewnia większą kontrolę nad wyglądem narożników w obiektach, tekście i symbolach zawierających linie przerywane. Poza istniejącymi ustawieniami domyślnymi, które renderują linie przerywane według biegu rysowania, można wybrać jedną z dwóch nowych opcji w celu uzyskania idealnie zaprojektowanych i zdefiniowanych narożników. Opcja Wyrównaj kreski zapewnia brak odstępów w narożnikach oraz na początku i końcu linii lub konturu, wyrównując kreski z punktami końcowymi i narożnymi. Z kolei opcja Stałe kreski tworzy w punktach końcowych i narożnych kreski, które są o połowę krótsze niż pierwsza kreska w deseniu linii.

Wymagania systemowe:

 • Windows 10, 8.1 lub Windows 7 w wersjach 32- lub 64-bitowych z najnowszymi aktualizacjami i dodatkami Service Pack
 • Intel Core i3/5/7 lub AMD Athlon 64
 • 2 GB pamięci RAM
 • 1 GB miejsca na dysku twardym
 • Ekran dotykowy, mysz lub tablet
 • Rozdzielczość ekranu 1280 x 720 przy 100% (96 dpi), 1920 x 1080 przy 150% i 2560 x 1440 przy 200%
 • Program Microsoft Internet Explorer 11 lub nowszy
 • Microsoft .NET Framework 4.6
 • Napęd DVD (do instalacji wersji w pudełku)
 • Połączenie internetowe do aktywacji oprogramowania i korzystania z aktualizacji

CorelDRAW Graphics Suite w sklepie Graficzne.pl

Nowy CorelDRAW Graphics Suite 2018 jest już dostępny w naszym sklepie. Zapraszamy do zapoznania się z oferta.

Podziel się tym ze znajomymi.

Zostaw komentarz