Premiera Capture One 12 - co nowego nas czeka? - Blog Graficzne.pl

Premiera Capture One 12 – co nowego nas czeka?

0

Capture One Pro to jedna z najważniejszych i najlepszych alternatyw dla najpopularniejszego programu do edycji zdjęć – Lightroom. Aplikacja jest tworzona przez deweloperów firmy Apple.

Capture One Pro stworzony został z myślą o katalogowaniu, edycji i obróbce plików w formacie RAW. Jest to jedna z najbardziej zaawansowanych aplikacji do wywoływania plików RAW. Capture One Pro oferuje wiele ciekawych funkcji, które zadowolą najbardziej wymagających fotografów. Można tu znaleźć nie tylko dużą liczbę efektów, ale również szereg narzędzi umożliwiających podział kolorów na kanały, wyostrzanie zdjęć, zaawansowana praca nad detalami. Na szczególną uwagę zasługują narzędzia Skin Tone Enhancer, Focus, Inverted Color Editor Selection oraz Spot Removal Enhanced. Za ich pomocą szybko zmienimy odcień skóry na pożądany , uzyskamy efekt makro, przekonwertujemy zdjęcia na czerń i biel z opcją uwydatnienia konkretnych obiektów. W zaawansowanej opcji retuszu usuniemy większość niechcianych elementów i skaz ze zdjęć.

Parę tygodni temu Phase One wypuściło najnowsza wersję oprogramowania Capture One 12. przyjrzyjmy się nowościom.

Maskowanie jasnością

Maski na bazie zakresu jasności obrazu to nowy sposób na maskowanie w Capture One. Zaznaczając zakres maski można wprowadzać zmiany wyłącznie do wybranego obszaru. Odzyskaj dane z cieni lub dodaj przejrzystość do najjaśniejszych elementów zdjęcia. Możliwości są nieograniczone.

Gradient liniowy

Obracaj, skaluj, zmieniaj przejrzystość z niespotykaną wcześniej prezycją. Capture One 12 przenosi narzędzie maskowania gradientowego na kolejny poziom. Teraz maskę liniową można edytować w dowolny sposób, a transformacja pozwala zmieniać nawet maski asymetryczne.

Maski kołowe

Zmieniaj zasięg, obracaj czy przesuwaj Maski Kołowe dla uzyskania ekstremalnej kontroli nad oczekiwanymi efektami. Maski kołowe używają tego samego silnika, co maski liniowe, dzięki czemu efekty są natychmiastowe, a możliwości edycji ogromne. Używaj ich by dodawać własne winietowanie, efekty kreatywne lub dla skupienia uwagi na danym elemencie.

Uaktualnienie interfejsu

Kolory, ikony, ogólny design programu został przystosowany do pracy podczas długich sesji edytorskich. Uaktualniony interfejs pozwala na eksperymentowanie, dostosowywanie do własnych potrzeb, czy ułatwianie dostępu do najczęściej używanych funkcji.

Inteligentne kopiowanie ustawień

Kiedy kopiujesz ustawienia pomiędzy zdjęciami, Capture One automatycznie wykryje zmiany dla szybszego przepływu pracy. Specyficzne ustawienia typu kompozycja czy korekcja punktowa są domyślnie ignorowane. Możesz je manualnie włączyć jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Wyszukiwarka skrótów klawiszowych

Wyszukuj skróty klawiszowe aby przenieść szybkość swojej pracy na wyższy poziom. Ogrom funkcji i lista skrótów klawiszowych jest teraz łatwa w wyszukiwaniu i filtracji. Dzięki temu możesz szybko dostosować program do swoich indywidualnych preferencji.

Obsługa wtyczek

By wyjść na przeciw oczekiwaniom fotografów, Phase One wprowadza do Capture One pełną obsługę wtyczek tworzonych przez entuzjastów. Program otwiera swój system na wszelkie wtyczki użytkowników, które ułatwiają pracę z programem, wprowadzają nowe efekty i wiele innych możliwości znanych z konkurencyjnych programów.

Symulacja filmu Fujifilm

Capture One wprowadza nową funkcję symulacji klasycznego filmu analogowego Fujifilm. Uzyskuj kolorystykę znaną z analogowych „czasów”. Do wykorzystania są filtry takie jak Classic Chrome, Monochrome, Acros lub inne popularne w świecie analogów.

Obsługa plików PSD

Capture One w pełni czyta warstwowe pliki PSD. Współpraca pomiędzy programami sprawia, że edycja plików w oparciu o system edytor zdjęć – program graficzny czyni pracę bardziej dokładną i szybszą.

Oferta Graficzne.pl

Capture One w najnowszej, 12 wersji jest już dostępny na naszym sklepie.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Podziel się tym ze znajomymi.

Zostaw komentarz