Nowości Adobe Creative Cloud 2015

Nowości Adobe Creative Cloud 2015

0

W czerwcu Adobe zaktualizowało swoją flagową usługę – Creative Cloud wraz z najpopularniejszymi aplikacjami do wersji 2015, była to największa aktualizacja w historii firmy. W ramach oferty Creative Cloud dostępne są najnowsze aplikacje komputerowe, aplikacje na urządzenia przenośne i usługi Creative Cloud, w tym nowość – Adobe Stock. Rozwiązanie ułatwia dostęp do zasobów i kontakty ze społecznością, dzięki czemu każdy może projektować wspaniałe materiały i efektywnie współpracować — wszystko to w przystępnej, przewidywalnej cenie.

061715_Sync_Feature

Najważniejszą nowością Creative Cloud jest usługa Adobe Creative Sync. Dzięki niej praca na projektach staje się multiplatformowa, użytkownik może zacząć projektowanie na przykład na tablecie, a dokończyć je na komputerze stacjonarnym. Cała praca jest synchronizowana między różnymi urządzeniami – komputerami stacjonarnymi z różnymi systemami, tabletami czy smartfonami.

Adobe Stock – druga najciekawsza usługa, jaką wprowadził największy deweloper w branży kreatywnej. Dzięki Adobe Stock użytkownik otrzymuje dostęp do niezliczonej ilości wysokiej jakości zdjęć i grafik, które może wykorzystać w swoich projektach. Usługa integruje się z najpopularniejszymi aplikacjami, np. Photoshop, Illustrator, InDesign tak by wyszukiwanie i dostęp do materiałów był zawsze pod ręką. Dostęp do usługi Stock jest dodatkowo płatny, a ceny kształtują się na poziomie: 49 Euro płatne co 30 dni za 10 obrazków miesięcznie (subskrybenci Creative Cloud płacą 29 Euro miesięcznie) i 199 Euro miesięcznie za dostęp do 750 obrazów na miesiąc. Niewykorzystany limit materiałów przechodzi na kolejny miesiąc.

Nowości w najpopularniejszych aplikacjach.
Adobe wraz z aktualizacją Creative Cloud wprowadziło do swojej oferty najnowsze wersje swoich flagowych produktów. Poniżej w skrócie opiszemy najważniejsze zmiany w najpopularniejszych aplikacjach.

Adobe Photoshop CC 2015

photoshop

 • Obszar kompozycji – w programie Photoshop idealnie sprawdza się podczas tworzenia aplikacji i responsywnych stron internetowych. Pozwala stosować wiele układów o różnych rozmiarach, rozmieszczać je w ramach jednego dokumentu i przeglądać je wszystkie jednocześnie.
 • Nowe efekty rozmycia – można dodać efekty poruszenia, przesunięcia aparatu, symulacji niskiej głębi ostrości albo zastosować nowy efekt fotograficznego szumu do swoich rozmyć, by uzyskać jeszcze bardziej realistyczne rezultaty.
 • Szybsze i łatwiejsze eksportowanie obrazów. Przeprojektowany mechanizm eksportowania pozwala jednym kliknięciem wyeksportować pojedynczą warstwę, obszar kompozycji albo cały dokument. Dodatkowo poprawiona została funkcja kompresowania, dodano zaawansowane opcje podglądu (w tym dotyczące rozmiaru obszaru roboczego) oraz wyodrębnianie zasobów. To nowy sposób zapisywania plików na potrzeby witryn internetowych.
 • Dodatkowe style warstw — większa kontrola nad wyglądem treści. Proste dodawanie aż do 10 wystąpień wybranych stylów warstw, np. cienia, gradientu, koloru, cienia wewnętrznego czy obrysu. Style można stosować z warstwami pojedynczymi lub ich grupami, a następnie edytować w dowolnym momencie. Koniec z rasteryzowaniem efektów i stosami pogrupowanych warstw.
 • Korygowanie obrazów i nakładanie łatek szybsze niż kiedykolwiek. Narzędzia pędzla korygującego, punktowego pędzla korygującego oraz nakładania łatek zostały poddane gruntownym zmianom dzięki ulepszeniom mechanizmu graficznego Mercury. Efekty pędzla korygującego widać teraz w czasie rzeczywistym, a funkcje punktowego pędzla korygującego i nakładania łatek są do 120 razy szybsze w porównaniu z wersją CS6.
 • Lepsze panoramy dzięki wypełnianiu z uwzględnieniem zawartości. Wystarczy zaznaczyć jedno pole wyboru, a funkcja wypełniania z uwzględnieniem zawartości automatycznie wypełni krawędzie połączonych obrazów panoramy.
 • Camera Raw w wersji 9, oferująca zaawansowane tworzenie panoram i obrazów HDR z plików Raw. Program został zaktualizowany i rozbudowany o takie opcje jak usuwanie zamgleń ze zdjęć, pędzelek filtrów gradacyjnych, suwaki do lokalnej korekty poziomu czerni i bieli (dostępne w filtrach), wsparcie dla wideo, import i synchronizacja nagrań wideo wykonanych urządzeniami mobilnymi w siecią i komputerami stacjonarnymi. Aplikacja umożliwia kilka opcji wyświetlania porównania efektów przed i po oraz płynny zoom. Zaktualizowane zostały narzędzia do korekty obrazu – winieta, modyfikacja kanałów koloru, cieni i świateł czy obsługa krzywej tonalnej.

Adobe Illustrator CC 2015

asdf

 • Większe i szybsze powiększenia. Dzięki systemowi zapewniania wydajności Mercury przesuwanie, powiększanie i przewijanie jest 10-krotnie szybsze niż w wersji CS6, a oprócz tego możliwy jest 10-krotnie większy poziom powiększenia.
 • 10-krotnie większe powiększanie. Powiększ obszar swojego dokumentu do 64 000% (w poprzedniej wersji do 6400%) i wykonuj pracę z większą precyzją.
 • Bezpieczeństwo projektów. Odzyskaj pracę po awaryjnym zamknięciu programu Illustrator przed dokonaniem zapisu. Wystarczy, że uruchomisz program ponownie, a plik zostanie przywrócony. Illustrator daje możliwość przeprowadzenia szybkiej diagnostyki dotyczącej przyczyn awarii, jak na przykład uszkodzona czcionka, nieaktualny sterownik czy brakująca wtyczka.
 • Stosowanie szkiców w projektach grafiki wielkoformatowej. Rysunki z aplikacji Photoshop Sketch można skalować do rozmiarów czterokrotnie przewyższających pierwotny obszar — z zachowaniem jakości.

Adobe InDesign CC 2015

Untitled-1

 • Piękne układy książek elektronicznych, które wyglądają tak, jak chcesz. Twórz książki EPUB ze stałym układem, aktywnym tekstem, ilustracjami, zdjęciami, dźwiękiem i animacjami, zachowując stały projekt i układ niezależnie od rozmiaru ekranu.
 • Ulepszenia systemu wydajności Adobe Mercury. Pracuj dwa razy szybciej nad skomplikowanymi dokumentami dzięki szybkim opcjom zbliżania i oddalania, przewijania kółkiem myszki, przeglądania przy użyciu klawiszy Page Up i Page Down i odświeżania miniatur stron.
 • Dodawanie obramowania i cieniowania do akapitów. W końcu możesz szybko i łatwo dodawać obramowanie i cieniowanie do akapitu bez stosowania obejść. Najważniejsze informacje dostosowują się do aktualnej formy tekstu, nawet jeśli wykracza on poza swoją kolumnę. Dostępne są również m.in. opcje sterowania przesunięciami.
 • Czcionki zawsze pod ręką. Biblioteka Adobe Typekit zapewnia bogaty wybór czcionek komputerowych bezpośrednio z menu czcionek programu InDesign. W dokumencie brakuje czcionek? Aplikacja wykrywa pasujące czcionki w bibliotece Typekit i umożliwia zsynchronizowanie ich za pomocą jednego kliknięcia.

Adobe Premiere CC 2015

Untitled-1

 • Łatwe operowanie barwami na panelu kolorów Lumetri. Koryguj barwy i światło z wykorzystaniem zintegrowanych narzędzi łączących technologie SpeedGrade CC i Lightroom CC. Łatwo dostępne i intuicyjne suwaki i elementy sterujące pozwalają stosować dowolne zmiany, od prostych korekcji kolorów po złożone efekty Lumetri, z możliwością wysyłania projektów do aplikacji SpeedGrade przez połączenie Direct Link w celu bardziej zaawansowanej obróbki.
 • Płynne przejścia między wypowiedziami przy rozmowach. Usuwaj nieestetyczne szarpnięcia przy cięciach między wypowiedziami podczas rozmów i wywiadów. Narzędzie wycinania z morfingiem wykorzystuje śledzenie twarzy i interpolację klatek do tworzenia idealnie płynnych przejść — koniec ratowania się ujęciami z drugiej kamery.
 • Automatyczne dostosowywanie czasu trwania filmu. Długość filmu możesz łatwo zmieniać odpowiednio do konkretnych wymagań dostawy. Funkcja Time Tuner w dołączonym programie Adobe Media Encoder automatycznie dodaje lub usuwa klatki przy przejściach między scenami, podczas fragmentów z cichym dźwiękiem i w sekcjach zawierających nieruchome obrazy lub niewielką aktywność.
 • Oszczędzaj czas dzięki zadaniowym przestrzeniom roboczym. Przełączaj między przestrzeniami roboczymi optymalnie dostosowanymi do zestawów narzędzi używanych przy konkretnych zadaniach lub twórz ich własne wersje niestandardowe. Wystarczy jedno dotknięcie, aby przełączać przestrzenie robocze na urządzeniach dotykowych.
 • Sprawniejsze reagowanie na wyświetlaczach zewnętrznych. Zwiększona wydajność narzędzia Mercury Transmit oznacza szybsze reagowanie i większą niezawodność odtwarzania na zewnętrznych wyświetlaczach o wysokiej rozdzielczości.
 • Łatwe przekształcanie podpisów w trwałe napisy. Dołączona aplikacja Adobe Media Encoder umożliwia trwałe wypalenie napisów na filmie.
 • Wygodniejsze edytowanie dotykowe. Montażyści pracujący na urządzeniach hybrydowych mogą teraz bezpośrednio na ekranie dotykowym przesuwać klipy na osi czasu, przewijać głowicę i manipulować parametrami kolorów.

Adobe Dreamweaver CC 2015

Untitled-1

 • Projektowanie aktywnych stron internetowych. Wbudowana integracja ze środowiskiem Bootstrap umożliwia budowanie witryn, które dynamicznie dostosowują się do wielu różnych rozmiarów ekranu. Tchnij nowe życie w istniejące witryny, zacznij od zera, korzystaj z szablonów lub wykorzystaj wybrane komponenty platformy Bootstrap. Podgląd projektu można wyświetlać w czasie rzeczywistym, odpowiednio zmieniając rozmiar Aktywnego widoku w programie Dreamweaver. Twórz zapytania multimedialne w środowisku wizualnym i znacznie więcej.
 • Podgląd na dowolnym urządzeniu. Testuj i sprawdzaj witryny jednocześnie na wielu urządzeniach. Wyświetlenie podglądu witryn jest kwestią wpisania krótkiego adresu URL w przeglądarce urządzenia mobilnego.
 • Wydzielanie. Program oferuje kontekstowe podpowiedzi do kodu, optymalizację przeciągania i upuszczania obrazów w aktywnym widoku, łatwe kopiowanie tekstu i kodu CSS, a także funkcje mierzenia i uzyskiwania informacji o kolorach, gradientach, czcionkach i innych elementach plików PSD.
 • Aktywny widok. Funkcje, takie jak menu kontekstowe i aktualizacje panelu Wstawianie, skróty klawiaturowe oraz edytor znaczników HTML, usprawniają edytowanie i wyświetlanie podglądu stron internetowych.
 • Wsadowe eksportowanie z plików PSD. Oszczędzaj czas dzięki szybkiemu wyodrębnianiu z dokumentów Adobe Photoshop obrazów zoptymalizowanych do zastosowań internetowych w wielu rozdzielczościach i formatach.
 • Szybsze tworzenie kodu. Nowe motywy edytora kodu, sprawdzanie kodu w czasie rzeczywistym z narzędziem Linting i autouzupełnianie z obsługą narzędzia Emmet — pisanie kodu w programie Dreamweaver jeszcze nigdy nie było takie szybkie i łatwe.
 • Ulepszenia projektowania CSS. Intuicyjne, wizualne narzędzia do edycji umożliwiają projektowanie przejrzystego kodu CSS zgodnego ze standardami. Program pozwala szybko stosować właściwości CSS dotyczące tekstu, układu, kolorów i innych elementów. Usprawnienia funkcjonalności obejmują między innymi nowe narzędzie Krawędź i funkcja cofania, a także o wiele płynniejsze obiegi pracy.

Po informacje o akualizacjach i nowościach w innych aplikacjach Adobe zapraszamy na oficjalną stronę Adobe.

W celu zapoznania się z ofertą kupna Adobe Creative Cloud 2015 oraz pojedynczych aplikacji zapraszamy do naszego sklepu.

Podziel się tym ze znajomymi.

Zostaw komentarz