Nowe wydanie Capture One Pro 10 - Blog Graficzne.pl

Nowe wydanie Capture One Pro 10

0

Phase One, deweloper oprogramowania i sprzętu fotograficznego powiązany z firmą Apple zaktualizował swój flagowy program Capture One Pro do wersji 10. Capture One Pro stworzony został z myślą o katalogowaniu, edycji i obróbce plików w formacie RAW. Jest to jedna z najbardziej zaawansowanych aplikacji do wywoływania plików RAW. Capture One Pro oferuje wiele ciekawych funkcji, które zadowolą najbardziej wymagających fotografów. Można tu znaleźć nie tylko dużą liczbę efektów, ale również szereg narzędzi umożliwiających podział kolorów na kanały, wyostrzanie zdjęć, zaawansowana praca nad detalami. Na szczególną uwagę zasługują narzędzia Skin Tone Enhancer, Focus, Inverted Color Editor Selection oraz Spot Removal Enganced. Za ich pomocą szybko zmienimy odcień skóry na pożądany , uzyskamy efekt makro, przekonwertujemy zdjęcia na czerń i biel z opcją uwydatnienia konkretnych obiektów. W zaawansowanej opcji retuszu usuniemy większość niechcianych elementów i skaz ze zdjęć.

Capture One Pro 10 posiada polską wersję językową.

Co nowego oferuje Capture One Pro 10?

Wysokowydajnościowy silnik.
Capture One Pro 10 posiada szybszy silnik renderujący do przeglądania, przybliżania, zmiany wielkości, ustawień i innych wymagających czynności operowania na zdjęciach.

Trójstopniowe wyostrzanie.
Pełna kontrola nad ostrością zdjęcia. Nowe narzędzia kreatywne dla jeszcze lepszej jakości wyostrzanych zdjęć.

Podgląd zdjęć na różnych profilach wyściowych.
Sprawdź jak wygląda Twoje zdjęcie w różnych profilach kolorystycznych ICC, w różnej skali, ostrości, kompresji. Wszystko jednym kliknięciem.

Jeszcze większa kontrola łapania ostrości.
Podłącz swój aparat do komputera, a następnie za pomocą programu Capture One Pro 10 miej pełną kontrolę nad łapaniem ostrości w dowolnym miejscu kadru, a także nad innymi ustawieniami aparatu.

Obsługa zewnętrznych paneli sterujących.
Capture One Pro 10 posiada obsługę zewnętrznych paneli do sterowania ustawieniami. Podłącz swoje konsole do komputera i ciesz się wygodną kontrolą każdego z ustawień cyfrowej ciemni.

Operacje na folderach.
Foldery ze zdjęciami mogą być teraz przesuwane, organizowane i łączone w panelu Katalogów z użyciem prostych czynności.

Zaawansowane filtrowanie.
Zdjęcia mogą być teraz filtrowane zależnie od tego co znajduje się na nich. Wyszukuj krajobrazy, portrety lub inne zdjęcia za pomocą kilku kliknięć.

Automatyczne maskowanie.
Funkcjonalność automaskowania zostałą rozszerzona na kolejne formaty zdjęć: Fuji Xtrans, mRAW czy sRAW.

Ulepszona obsługa plików sRAW i mRAW.
Ustawienia korekcji zniekształceń obiektywów, aberracji czy generowania profili LCC mogą być używane z większością skompresowanych formatów plików z aparatów Canon czy Nikon.

Apple Script Extended (tylko na Mac).
Dane Meta, selekcje oraz inne ustawienia mogą być teraz programowane dla większej automatyzacji pracy.

Oferta Graficzne.pl

Najnowszą wersję oprogramowania Phase One Capture One Pro 10 można znaleźć oczywiście już na naszym sklepie. Istnieje też możliwość pobrania wersji testowej, także zapraszamy do zapoznania się z oprogramowaniem i ofertą graficzne.pl!

Podziel się tym ze znajomymi.

Zostaw komentarz