Nowe profesjonalne tablety od Wacom - Blog Graficzne.pl

Nowe profesjonalne tablety od Wacom

0

W ostatnim czasie firma Wacom wypuściła na rynek odświeżone wersje swoich profesjonalnych tabletów, a także zupełne nowości. Na rynku pojawił się wcześniej nieznany tablet Wacom MobileStudio Pro, który jest w rzeczywistości potężnym, przenośnym komputerem. Tablety Intuos Pro teraz zawierają w sobie technologie znane z kreatywnych notatników Spark, umożliwiające wykorzystywanie atramentowych piórek. Natomiast do rodziny urządzeń Cintiq dołączył tablet Wacom Cintiq Pro. Zapraszamy do zapoznania się z nowościami w naszym krótkim artykule.

Wacom Intuos PRO. Stworzony do kreatywności!

Zaawansowane tablety kreatywne dla wymagających użytkowników łączą w sobie najlepsze cechy urządzeń piórkowych firmy Wacom z intuicyjną obsługą multidotyku oraz nowość: obsługi piórek atramentowych i przesyłania rysunków tworzonych na kartce do wirtualnej rzeczywistości. Uzyskaj niesamowitą precyzję i kontrolę projektowania, przyspiesz swoją pracę, wykorzystaj wszystkie zalety innowacyjnej technologii czułego na dotyk piórka w ulubionych programach kreatywnych i przenieś swoje pomysły na najwyższy poziom pracy z tabletem graficznym serii Intuos PRO.

Wacom odświeżył swoje tablety serii Pro wprowadzając kilka ciekawych rozwiązań. Największą zmianą jest możliwość używania specjalnych piórek atramentowych Wacom Finetip Pen, co umożliwia rysowanie na kartce papieru leżącej na tablecie i automatyczne przesyłanie szkicu do programów graficznych i aplikacji Wacom Inkspace. Tablet rozpoznaje szkic aż do 10 kartek papieru. Wszystkie nowe tablety Wacom Intuos Pro M/L posiadają tę funkcję, natomiast tylko wersja Paper Edition w zestawie posiada wszystkie akcesoria potrzebne do rysowania w ten innowacyjny sposób. tablety posiadają w zestawie nowe piórko Wacom Pro Pen 2, które posiada aż 8192 poziomów nacisku rysika! Kolejną ważną zmianą jest możliwość używania nakładek na powierzchnię tabletu, dzięki czemu można go dostosować do swoich osobistych wymagań. Istnieje możliwość oddzielnego zakupu trzech różnych powierzchni: standardowej, gładka, szorstka. Od teraz nie trzeba martwić się także o zabieranie ze sobą zestawu bezprzewodowego: w każdy nowy tablet Intuos Pro wbudowany został moduł bluetooth do komunikacji bezprzewodowej. Urządzenie jest cieńsze niż poprzednie wersje Pro, a także zostało wykonane z materiałów premium takich jak czarne aluminium czy włókna węglowe.

Rysowanie na kartce papieru

Nowe tablety Wacom Intuos PRO posiadają funkcję umożliwiającą rysowanie szkiców na kartce papieru, a następnie na przesyłanie ich do komputera lub urządzenia mobilnego. Aby skorzystać z tej opcji należy zakupić piórko Wacom Finetip Pen lub zestaw Wacom Intuos Pro Paper Edition. Technologia polega na zapisywaniu w pamięci urządzenia szkicu rysowanego na kartce papieru nałożonej na tablet. Urządzenie pomieści w pamięci do 200 stron szkiców. Następnie, przy użyciu aplikacji Wacom Inkspace App można przesłać gotowe szkice na komputer PC, Mac lub do dowolnego urządzenia mobilnego z komunikacją Bluetooth. Można je również przechowywać w chmurze Wacom Cloud o pojemności 5 GB. Projekty zapisywane są w formatach PSD, SVG, PNG, JPG, WILL. Wszystko to można później dowolnie edytować, archiwizować i mieć dostęp z każdego miejsca, o każdej porze. Wystarczy wybrać opcję Paper Mode, zrealizować pomysł w konwencjonalny sposób, zsynchronizować tablet z komputerem lub smartfonem, a urządzenie „przeniesie” Twoje notatki lub rysunki do wirtualnej rzeczywistości.

Notatki są zapisywane w formacie Wacom Ink Layer Language (WILL), co oznacza że pozostają dynamiczne w Twojej wirtualnej rzeczywistości. Możesz je edytować, aktualizować, organizować czy archiwizować i łatwy i prosty sposób.

Wacom MobileStudio Pro. Potężne mobilne studio

Zaprojektowany tak, abyś mógł swobodnie tworzyć wszędzie, Wacom MobileStudio Pro zawiera pełen zestaw potężnych kreatywnych narzędzi, tworzących linię lekkich, mobilnych komputerów piórkowych z najnowszym piórem Wacom Pro Pen 2 na czele. Poruszaj się płynnie w swojej pracy między 2D a 3D kiedykolwiek zechcesz tworzyć.

Moc, która pozwoli Ci pracować nad największymi projektami

Stworzony tak, aby poradzić sobie z dużą liczbą zadań, Wacom MobileStudio Pro jest zasilany poprzez komputer z wyposażonym we wszystkie funkcje systemem operacyjnym Windows 10, który poradzi sobie z wymagającymi aplikacjami do pracy w 2D, 3D oraz CAD. Wybierz do 16 GB pamięci RAM, procesor Intel® Core™ i7 oraz układ graficzny NVIDIA® Quadro™ – oraz nawet 512 GB pamięci na dysku. Pióro Wacom Pro Pen 2 jest bardziej czułym, najdokładniejszym i najbardziej responsywnym piórem, jakie kiedykolwiek stworzyliśmy.

Poczuj i zobacz różnicę na ekranie

Dzięki rozdzielczości do 4K oraz precyzji koloru do 96% w Adobe® RGB, zobaczysz każdy detal, piksel lub poligon w idealnym zbliżeniu. Nowa wytrawiana szklana powierzchnia zapewnia odpowiedni opór, aby oddać uczucie korzystania i prowadzenia pióra na papierze, które tak dobrze znasz.

Gotowy na 3D

Wybrane modele wyposażone w kamerę Intel® RealSense™ oraz oprogramowanie skanujące idealne dla projektantów produktów, inżynierów CAD oraz profesjonalistów rzeźbiących w 3D, którzy w swojej pracy twórczej pragną uchwycić rzeczywiste przedmioty.

Wacom Cintiq Pro

Nowy Wacom Cintiq Pro zapewnia wyjątkowy sposób rysowania piórem na ekranie. Stworzone z myślą o zawodowych grafikach i projektantach urządzenie łączy w sobie nasze nowe, wrażliwe pióro Wacom Pro Pen 2 z dużą rozdzielczością, tworząc najbardziej zaawansowany intuicyjny ekran piórkowy dla kreatywnych. Praca z nim zbliża po prostu twórcę do dzieła.

Trudno uwierzyć własnym oczom… i palcom

Dzięki rozdzielczości do 4K i dokładności kolorów do  94% Adobe® RGB, powstał wyświetlacz, który pozwala zanurzyć się w każdym szczególe. Rysowanie na powierzchni ze zmatowionego szkła daje dzięki odpowiedniemu oporowi złudzenie rysowania piórem na papierze. Można wręcz zapomnieć, że rysunek powstaje na ekranie.

Nowe pióro Wacom Pro Pen 2: naturalność i precyzja

Nasze nowe pióro Wacom Pro Pen 2 natychmiast przekona każdego użytkownika narzędzi graficznych. Jest to jak dotąd nasze najbardziej precyzyjne i najlepiej reagujące pióro, dające niespotykaną kontrolę wszystkim, którzy tworzą fantastyczne dzieła.

Rozmiar idealny do Twojego stylu

Dla tych, którzy preferują mniejszą powierzchnię roboczą, a przy tym dużo rysują i kreślą, dobrym rozwiązaniem będzie lekki, bardziej przenośny Wacom Cintiq Pro 13. Wacom Cintiq Pro 16 posiada większy wyświetlacz o rozdzielczości 4K, który nadaje się idealnie do malowania i retuszów.

Podziel się tym ze znajomymi.

Zostaw komentarz