Nowe monitory EIZO z serii EV

Nowe monitory EIZO z serii EV

0

Firma EIZO, producent profesjonalnych monitorów, wprowadza na rynek kilka ciekawych modeli z serii biznesowej EV, dwa z nich pragniemy zaprezentować. FlexScan EV2456 przeznaczony jest do zastosowań w biurach, na stanowiskach tradingowych i w centrach kontroli. FlexScan EV2780 to pierwszy model EIZO ze złączem USB typu C. Interfejs USB Type-C umożliwia przesyłanie sygnału audio i video z szybkim transferem sięgającym 5 Gb/s.

EIZO FlexScan EV2456

Monitor rozdzielczość 1920 x 1200, panel IPS z podświetleniem LED, szerokimi 178°/178° kątami widzenia i współczynnikiem kontrastu 1000:1. Typowa jasność dla EV2456 to 350 cd/m2.

Ekran nowego modelu otaczają niezwykle cienkie ramki o szerokości 1 mm, tylko dolna część jest nieco szersza i mierzy 4.6 mm. Umieszczono tam elektrostatyczne przełączniki do nawigacji po menu OSD monitora. Monitor jest całkowicie płaski, dzięki czemu w środowiskach dwu- lub wieloekranowych tworzy jednolitą powierzchnię.

 

Nowo opracowana stopka umożliwia: 

 • regulację w pionie w zakresie 158.6 mm (EV2456) – to 20% więcej niż w przypadku starszych modeli
 • odchylenie ekranu w pionie w zakresie 40° (5° w dół, 35° do góry), obrót w płaszczyźnie poziomej o 344°, obrót o 90° do pracy w trybie portretowym
 • posiada również mocowanie umożliwiające szybkie odłączenie ekranu od stopki i umieszczenie go na dowolnym ramieniu zgodnym ze standardem VESA oraz prosty uchwyt pomagający zapanować nad plątaniną kabli

Dodatkowe cechy:

 • po jednym wejściu: DisplayPort, HDMI, DVI-D i D-Sub
 • hub USB 3.0 z jednym portem upstream i dwoma portami downstream
 • dwa 1W głośniki oraz wejście słuchawkowe
 • domyślne tryby pracy: sRGB, Movie, Paper, DICOM oraz 2 tryby, które mogą być zdefiniowane przez użytkownika
 • zerowy pobór energii po wyłączeniu głównego wyłącznika zasilania
 • układ overdrive, skracający czas reakcji matrycy szary-do-szarego do zaledwie 5 ms, zapewniając płynne wyświetlanie ruchomych obrazów.
 • zgodność z normami Energy Star 6 i TCO Certified Displays 7
 • kompatybilność z oprogramowaniem EIZO Monitor Configurator, które pozwala administratorom systemu przenieść ustawienia z jednego do innych monitorów poprzez port USB lub firmową sieć.
 • Monitory dostępne będą w czarnych i białych obudowach i z odpowiednimi dla nich kablami.

FlexScan EV2780

To pierwszy model EIZO ze złączem USB typu C. Interfejs USB Type-C umożliwia przesyłanie sygnału audio i video z szybkim transferem sięgającym 5 Gb/s. Co więcej, FlexScan EV2780 może dostarczyć do 30W zasilania notebookom lub innym urządzeniom kompatybilnym z interfejsem USB Type-C, eliminując potrzebę podpinania dodatkowych kabli zasilających.

Wszechstronność terminala USB-C sprawia, iż FlexScan EV2780 doskonale sprawdzi się zarówno w konwencjonalnych biurach, jak i w modelu “hot-desk”, w którym pracownicy przemieszczają się swobodnie z własnym notebookiem, nie mając przypisanego stanowiska pracy.

Tak jak w zaprezentowanych nieco wcześniej monitorach 24”, nowy model ma praktycznie bezramkową konstrukcję, ekran otacza obramowanie o grubości zaledwie 1mm. Ten minimalistyczny design w połączeniu z całkowicie płaską powierzchnią przekłada się na doskonały komfort pracy, gdyż wzrok nie jest rozpraszany przez zbędne elementy. Nowy model dostępny będzie w białej i czarnej obudowie wraz z odpowiadającymi im kolorystycznie kablami.

EV2780 umożliwia pokazywanie sygnału z dwóch różnych źródeł w trybie picture-by-picture, ma szereg ergonomicznych i energooszczędnych narzędzi, które sprawiają, że doskonale nadaje się do środowisk biurowych, na stanowiska tradingowe oraz do centrów kontroli.

Monitor ma 27” matrycę IPS z podświetleniem LED o naturalnej rozdzielczości 2560 x 1440 i kątach widzenia 178°/178°. Typowa jasność to 350 cd/m2 a współczynnik kontrastu 1000:1.

Wbudowany czujnik Auto EcoView w sposób automatyczny dostosowuje jasność ekranu do warunków oświetleniowych panujących w pomieszczeniu, oszczędzając energię i zmniejszając zmęczenie oczu. Zdefiniowany preset o nazwie “Paper” redukuje emisję niebieskiego światła zwiększając komfort oglądania.

Inne cechy:

 • Po jednym porcie DisplayPort i HDMI
 • Dwa 1W wbudowane głośniki oraz gniazdo słuchawkowe
 • Ergonomiczna stopka z regulacją wysokości w zakresie 155 mm, odchyleniem w pionie o 40° (5° do dołu, 35° do góry), obrót w płaszczyźnie poziomej o 344°, obrót o 90° do pracy w trybie portretowym
 • Obraz bez migotania (Flicker-free) na wszystkich poziomach jasności
 • Zdefiniowane tryby wyświetlania:  sRGB, Movie, Paper oraz dwa tryby, których parametry może określić użytkownik
 • Pobór mocy 23W podczas pracy oraz 0W, gdy wyłączony jest główny przełącznik zasilania
 • Układ Overdrive skracający czas reakcji matrycy do 5 ms (szary-do-szarego), co gwarantuje płynne wyświetlanie ruchomych obrazów
 • Zgodność z normami Energy Star 7 i TCO Certified Displays 7
 • 5-letnia gwarancja na wszystkie elementy monitora oraz 6-miesięcna gwarancja braku świecących pikseli

Technologie autorskie EIZO

Przyczyną widzianego przez wielu użytkowników migotania obrazu, powodującego szybkie zmęczenie oczu, jest wykorzystywana w konwencjonalnych monitorach metoda podświetlenia ekranu diodami LED. Modele FlexScan z serii EV wykorzystują autorską hybrydową technologię eliminującą migotanie, przy równoczesnym zachowaniu stabilności koloru. Co więcej, możliwe jest obniżenie jasności monitora do poziomu 1 cd/m2, co stanowi poniżej 1% nominalnej wartości. Funkcja ta jest przydatna w miejscach, gdzie monitory pracują w ciemnych pomieszczeniach

EIZO wykorzystuje wiele autorskich technologii, m.in.: EcoView do obniżenia poboru mocy. Funkcja EcoView Optimizer 2 zmniejsza pobór mocy redukując jasność podświetlenia i jednocześnie zwiększając kontrast przy wyświetlaniu ciemnych obrazów. Funkcja Auto EcoView automatycznie reguluje jasność ekranu w zależności od oświetlenia otoczenia, w ten sposób nie tylko obniżany jest poziom poboru energii, ale również zmniejszone jest zmęczenie oczu użytkownika.

EIZO Screen InStyle

Wraz z nowymi modelami EV premierę ma autorskie oprogramowanie EIZO o nazwie Screen InStyle. Pozwala ono użytkownikowi dostosować parametry ekranu: określić dobowy cykl zmian jasności i temperatury barwowej bieli obrazu oraz parametry zasilania. Ustawienia mogą być zastosowane do wszystkich monitorów w instalacjach wieloekranowych, bez potrzeby dokonywania ręcznych regulacji dla każdego monitora oddzielnie. Aplikacja serwerowa Screen InStyle pozwala administratorom kontrolować ustawienia wszystkich kompatybilnych monitorów z centralnej lokalizacji. Jest to szczególnie przydatne w firmach, które dbają o komfort swoich pracowników i przywiązują wagę do ekologii.

EIZO EV2456 i EV2780

Monitory będą dostępne w naszym sklepie w styczniu 2017. Zapraszamy do śledzenia naszej oferty!

 

Podziel się tym ze znajomymi.

Zostaw komentarz