Nowe modele EIZO z serii ColorEdge CX271 i CG277

Nowe modele EIZO z serii ColorEdge CX271 i CG277

0

EIZO wprowadza do sprzedaży dwa 27” modele monitorów z serii ColorEdge. Monitor CG277 został stworzony z myślą o profesjonalnych zastosowaniach w fotografii, prepressie, edycji wideo oraz postprodukcji. Natomiast model CX271 jest przeznaczony dla zaawansowanych użytkowników zajmujących się fotografią i projektowaniem graficznym.

ColorEdge_CG277ColorEdge_CX271

ColorEdge CG277 został wyposażony w ukryty w przedniej części obudowy czujnik umożliwiający automatyczną kalibrację monitora. Natomiast model ColorEdge CX271 wykorzystuje wbudowany czujnik do autokorekcji parametrów zapisanych w elektronice monitora, podczas pierwszej kalibracji.

Oba monitory mają szereg zaawansowanych funkcji znanych z poprzednich 27” modeli z serii ColorEdge, a dodatkowo zostały wyposażone w panele IPS nowej generacji odzwierciedlające 99% przestrzeni barw Adobe RGB i gwarantujące, że ciemne kolory zachowają swoją głębię nawet podczas patrzenia pod kątem w słabo oświetlonych pomieszczeniach, takich jak studia do postprodukcji. Urządzenia wykorzystują podświetlenie LED redukujące o 40% zużycie energii oraz minimalizujące szkodliwe dla oczu migotanie.

Do kontroli równomierności podświetlenia oraz koloru na całej powierzchni matrycy, monitory wykorzystują autorską technologię EIZO – Digital Uniformity Equalizer (DUE). Funkcja ta zapewnia, że współczynnik Delta-E opisujący nierównomierność, nie przekroczy wartości 3. Dodatkowo DUE utrzymuje również na tym samym poziomie temperaturę barw i jasność, w sytuacjach, kiedy zmienia się temperatura otoczenia.

Precyzyjną kalibrację zapewnia dołączone do monitorów oprogramowanie ColoraNavigator. Umożliwia ono wprowadzenie docelowych wartości jasności, punktu bieli, gamma i wygenerowanie profilu ICC. ColorNavigator uruchamia również, zgodnie z zaplanowanym wcześniej harmonogramem, automatyczną kalibrację w przypadku modelu CG277 i automatyczną korekcję w przypadku CX271. Oprogramowanie oferuje szereg dodatkowych funkcji, jak np.: emulacja odwzorowania barw smartfonach, tabletach i innych urządzeniach mobilnych.

Do zastosowań w edycji wideo i postprodukcji, ColorEdge CG277 umożliwia wyświetlanie barw dobieranych indywidualnie z wykorzystaniem przestrzennej tablicy 3D LUT. W połączeniu z funkcją emulacji oprogramowania ColorNavigator umożliwia to twórcom filmowym sprawdzenie jak obraz będzie widziany przez widownię.

ColorEgde CG277 został wyposażony w tryby wyświetlania obrazu charakterystyczne dla środowisk broadcastowych: Rec. 709, EBU, SMPTE-C czy DCI. Obsługuje także sygnał 4K x 2K, skalując go naturalnej rozdzielczości 2560 x 1440. Model EIZO CG277 przeszedł pozytywnie testy niemieckiej organizacji FOGRA. Został zakwalifikowany jako urządzenie klasy A, co potwierdza możliwość jego wykorzystania w systemach softproofingowych.

Dodatkowe funkcje obu modeli:

  • Krzywa gamma regulowana indywidualnie w fabryce
  • Złącza DisplayPort, HDMI I DVI-D
  • 10-bitowe wyświetlanie kolorów (więcej niż 1 miliard kolorów jednocześnie), przy wykorzystaniu złącza DisplayPort (konieczna jest karta graficzna obsługująca 10-bitowe wyświetlanie kolorów);
  • Hub z USB z dwoma portami upstream i downstream
  • Stabilizacja jasności i charakterystyki tonalnej w ciągu 7 minut po włączeniu monitora
  • Ergonomiczna stopka z regulacją wysokości w zakresie 151,5 mm, regulacja w osi pionowej 25°, poziomej 344°, możliwość pracy w trybie portretowym

Monitor Eizo ColorEdge CX271 znajduje się już w naszej ofercie sklepu.

Podziel się tym ze znajomymi.

Zostaw komentarz