NEC SpectraView Reference 322UHD

NEC SpectraView Reference 322UHD

0

Nowy monitor 4K NEC SpectraView Reference 322UHD oferuje rozdzielczość Ultra High Definition i niesamowitą precyzję koloru, którą docenią wszyscy profesjonaliści z branży kreatywnej: fotografowie, filmowcy, graficy i inni nieuznający kompromisów w kwestii dokładności barw. Przedstawiamy Wam najważniejsze cechy tego interesującego modelu.

322UHD-1

 

Profesjonalny monitor z dużymi możliwościami
32-calowy SpectraView Reference 322UHD jest jednym z najwyższych modeli desktopowych firmy NEC do aplikacji, w których precyzja i odwzorowanie kolorów są najważniejsze. Innowacyjny, szeroko gamutowy ekran GBR-LED zapewnia aż 99,2% pokrycia przestrzeni koloru Adobe RGB oraz 100% sRGB, dzięki czemu jeszcze większa liczba barw może zostać wyświetlona na monitorze. Kalibracja kolorystyczna jest intuicyjna, oprogramowanie MultiProfiler daje dostęp do setek kombinacji gamutu, punktu bieli, jasności i kontrastu. Tabela 3D LUT współpracuje z dodatkowym rozwiązaniem do kalibracji SpectraViewII. Sama matryca to technologia IPS zapewniająca najwyższe kąty widzenia, nasycone kolory, głęboką czerń, a dzięki rozdzielczości 4K UHD ostrość i szczegółowość wyświetlanego obrazu robi duże wrażenie.

9

Rozdzielczość oferowana przez monitor to 3840×2160 pikseli, co odpowiada czterem ekranom o rozdzielczości pełnego HD. Teraz na jednym monitorze można wyświetlić o wiele więcej informacji, rozszerzyć paski narzędziowe w popularnych programach graficznych, lepiej zarządzać przestrzenią pracy na wirtualnym biurku, ograniczyć zajmujące czas przewijanie czy wyszukiwanie informacji w obrębie rozbudowanych dokumentów tekstowych. Rozdzielczość Ultra High Definition to 140 pikseli na cal, co jest bliskie rozdzielczości druku. Wyświetlane informacje są ostrzejsze i pełniejsze detali.

10-bitowe porty HDMI i DisplayPort dają możliwość wyświetlenia aż 1.07 miliarda kolorów z palety 4.3 tryliona. Oparcie o technologię IPS LCD umożliwia oglądanie obrazu na ekranie bez większych przekłamań kolorów i jasności aż z kątów 176 stopni w pionie i poziomie. Niezastąpione to jest przy projektowaniu grafiki czy edycji i omawianiu zdjęć w większej grupie osób. Wszyscy widzą dokładnie ten sam obraz bez konieczności bycia na wprost ekranu.

Zaawansowane zarządzanie kolorem
NEC SpectraView Reference 322UHD został zaprojektowany do pracy ze zdjęciami i edycją video, co musi spełniać rygorystyczne wymagania stawiane przez profesjonalistów. NEC stworzył monitor umożliwiający emulowanie różnych przestrzeni barwowych: Adobe RGB, sRGB, REC-709 i DCI. Oprogramowanie dołączone do monitora, MultiProfiler oferuje dostosowanie i łatwe przełączanie się do dowolnej przestrzeni barwowej poprzez załadowanie zewnętrznego profilu koloru ICC, z drukarki, innego ekranu czy projektora. W każdej chwili można podejrzeć własną pracę w konkretnym profilu. Dodatkowo można wyświetlić ten sam obraz w dwóch profilach kolorystycznych jednocześnie na jednym ekranie (Picture by picture). Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dzięki czemu chcąc podejrzeć zdjęcie czy projekt graficzny w różnych przestrzeniach barwowych nie trzeba martwić się o użycie i konfigurację drugiego monitora, co wpływa znacząco na oszczędność czasu i wydajność pracy. W szybki sposób można dopasować swoją pracę tak, by wyglądała tak samo na każdym innym urządzeniu wykorzystującym interesujący nas profil.

7

10 bitowy kolor, nazywany także głębokim kolorem, oferuje dwa dodatkowe bity danych w wyświetlanym obrazie, rozszerzając typową paletę 16.7 milionów kolorów do aż 1 miliarda kolorów. Dzięki temu rozwiązaniu, przezroczystości, szarości czy gradienty są jednolite, eliminując jednocześnie denerwujący często problem „pikseli” czy „artefaktów” w cieniach.

8

SpectraView czyli rozwiązanie do kalibracji ekranu
NEC SpectraView Reference 322UHD wyposażony jest w oprogramowanie SpectraViewII, do kalibracji koloru, które przy użyciu zewnętrznego kalibratora SpectraSensor automatycznie kalibruje ekran by uzyskać idealne odwzorowanie koloru. SpectraViewII to jedyne oprogramowanie kalibrujące tablice LUT w monitorach NEC, eliminujące utracone kolory przy kalibracji kart graficznych. SpectraViewII jest szybkie i proste w obsłudze, umożliwia kalibrację do setek ustawień by wyświetlać idealne kolory w każdym możliwym wariancie (praca z grafiką, obróbka zdjęć, wideo itp).

Multiplatformowość
Monitor SpectraView Reference 322UHD posiada komplet złącz, które umożliwiają podłączenie ekranu do większości aktualnych rozwiązań komputerowych – DisplayPort, DVI-D, HDMI. Dodatkowo 322UHD posiada dwa gniazda USB upstream oraz trzy downstream w technologii USB 3.0, co umożliwia dzielenie klawiatury, myszy i trzeciego urządzenia przez naciśnięcie jednego przycisku. Każde z gniazd USB umożliwia dodatkowo kalibrację dzięki wbudowanej tablicy LUT.

SpectraView Reference 322UHD oferuje 10 bitowy kolor używając zarówno złącza DisplayPort jak i HDMI (przy włączonych opcjach „deep kolor” lub podobnych na docelowych urządzeniach).

4

Duże możliwości dopasowania się do aktualnej pracy
Ergonomia budowy sprawia, że używanie monitora staje się czystą przyjemnością. Ekran można dopasować do warunków na biurku, czy aktualnych wymagań aplikacji w których się pracuje. SpectraView Reference 322UHD potrafi obracać się, pochylać, ustawiać obudowę w portret czy podwyższać się o 150mm. Zdejmowana stopka, system ochrony okablowania i blokowanie ruchu umożliwia łatwy i bezproblemowy transport. Wygodne menu ekranowe dopasowuje się do aktualnej pozycji ekranu. 322UHD posiada także przycisk obrazu w obrazie (Picture in Picture) do włączania i wyłączania dodatkowych źródeł sygnału. W zestawie dostajemy także kaptur, który ogranicza padanie światła na powierzchnię ekranu.

5

Monitor dla wymagających
NEC SpectraView Reference 322UHD to monitor, który spełni wymagania najbardziej zaawansowanych grafików, fotografów i innych osób dla których praca z kolorem to priorytet. Monitor posiada szereg rozwiązań, dzięki którym praca z kolorem staje się wygodna i bezpieczna: 10 bitów, 99% Adobe RGB i 100% sRGB, matryca IPS z podświetleniem GBR-LED. Rozdzielczość Ultra High Definition powoduje, że przestrzeń pracy jest większa i bardziej szczegółowa, a możliwość dopasowania do warunków pracy sprawia, że użytkowanie go jest przyjemnością.

Monitor jest już w sprzedaży, zapraszamy do naszego sklepu!

Podziel się tym ze znajomymi.

Komentarze zostały wyłączone.