Monitor do fotografii od BenQ

Monitor do fotografii od BenQ

0

Firma BenQ, producent konsumenckiej elektroniki prezentuje nowy monitor do profesjonalnych zastosowań dla osób zajmujących się fotografią.

Ten szeroko-gamutowy monitor z panelem IPS dysponuje zachwycającym wyświetlaczem i wyjątkowo atrakcyjną ceną. Profesjonalny monitor z tak precyzyjnym odwzorowaniem barw nigdy wcześniej nie był tak przystępny.

Szeroko-gamutowy monitor BenQ SW2700PT pokrywa aż 99% przestrzeni barwnej Adobe RGB. Ekran został zaprojektowany z myślą o fotografach, projektantach oraz grafikach, którzy cenią dokładne i spójne kolory w całym obiegu pracy.

1437128374

Kluczowe cechy:

  • 27-calowy ekran o rozdzielczości 2560×1440 QHD
  • 99% pokrycie przestrzeni barwnej Adobe RGB
  • Kalibracja sprzętowa pozwala na bezpośrednie dopasowanie 14-bitowej tablicy 3D Look-Up-Table bez konieczności zmiany ustawień wyjściowych karty graficznej, gwarantując gładkie i spójne z oryginałem wyświetlanie obrazów
  • Kontroler z wbudowanymi presetami, pozwalającymi na przełączanie pomiędzy trzema dowolnymi trybami pracy, domyślnie Adobe RGB, sRGB oraz Black&White
  • W zestawie dedykowana osłona monitorowa
  • Indywidualny, fabryczny raport przeprowadzonej kalibracji kolorystycznej
  • Dołączone oprogramowanie do kalibracji sprzętowej Palette Master Element może być użyte w połączeniu z kalibratorem dla optymalizacji wyświetlanych kolorów
  • 10-bitowy panel wyświetlacza dla gładkiego cieniowania i przejścia kolorów w naturalnej gradacji
  • Monitor osiąga średnią Delta E≤2 dla przestrzeni Adobe RGB i sRGB, zapewnia dokładne kolory w całym obiegu pracy, a także dostarcza użytkownikowi wrażenie podglądu oryginalnego obrazu

BenQ SW2700PT

BenQ doskonale rozumie dążenie fotografów do osiągnięcia perfekcyjnych barw i rzeczywistego obrazu. Mając to na uwadze, monitor BenQ z serii SW wyposażono w najnowszą technologię, pozwalającą ożywić kreatywne wizje i zachować chwile w wyjątkowej jakości. Oferujący niezwykłą dokładność wyświetlania kolorów dzięki przestrzeni barwnej Adobe RGB, monitor BenQ SW stworzono są z myślą o wiernym i bezproblemowym reprodukowaniu i wyświetlaniu twórczych wizji, tak, aby nigdy nie odeszły w zapomnienie.

Dokładność kolorów

99% pokrycia przestrzeni barwnej Adobe RGB

Dostrzeż prawdziwe kolory natury! Wykorzystaj w pełni potencjał swojej lustrzanki używając BenQ z przestrzenią barwną Adobe RGB. Zestaw nowych funkcji do zarządzania barwą zapewnia większy zakres reprodukcji odcieni błękitów oraz zieleni, w wyniku czego otrzymujemy bardziej realistyczne kolory fotografując na otwartej przestrzeni oraz przyrodę.

14-bitowa tablica 3D LUT oraz średnia Delta E≤2

14-bitowa tablica 3D Look Up Table (LUT) poprawia dokładność tworzenia kolorów RGB, skutkując wzorową reprodukcją barw. Delta E≤2 dla przestrzeni Adobe RGB oraz sRGB umożliwia wyświetlanie najbardziej reprezentatywnego podglądu oryginalnego obrazu. W praktyce przekłada się to na precyzję odwzorowania barw na wyświetlaczu na każdym etapie pracy ze zdjęciami.

14bit-LUT

Szersze spektrum barwne na 10-bitowym panelu IPS

Ciesz się gładkim cieniowaniem i przejściami kolorów o naturalnej gradacji na 10-bitowym wyświetlaczu. 10-bitowy panel może generować ponad miliard kolorów, czyli 64 razy więcej niż na panelu 8-bitowym – gwarantując niezwykle gładką gradację.

Kalibracja sprzętowa

Kalibracja sprzętowa pozwala na dostosowanie układu przetwarzania obrazu monitora bez konieczności zmiany ustawień wyjściowych na karcie graficznej. Gwarantuje to spójne i bezkompromisowe wyświetlanie obrazu, bez względu na ustawienia karty graficznej.

Autorskie oprogramowanie do kalibracji sprzętowej Palette Master Element

Oprogramowanie Palette Master Element w połączeniu z kalibratorem X-Rite i1Display Pro, pozwala na precyzyjne dostosowanie wszystkich parametrów kalibracji i utrzymanie jakości wyświetlanych kolorów na optymalnym poziomie.

Palette-Master-Element-wiekszy

Najdrobniejsze szczegóły

Rozdzielczość 2560 x 1440 QHD
Podczas edycji lub przeglądania zdjęć, gęstość pikseli zapewnia wysoką wydajność niezbędną do wyrażania swojej kreatywności oraz najdrobniejszych szczegółów sceny.

109 pikseli/cal dla oszałamiającej klarowności obrazu
Dzięki bardzo dużej gęstości pikseli, każde zdjęcie będzie wyświetlane z niezwykłą dokładnością, a każdy szczegół obrazu doskonale widoczny na ekranie.

Tryb fotografii czarno-białej

Za pomocą jednego kliknięcia możesz wyświetlać kolorowe zdjęcia w trybie czarno-białym.

Kontroler OSD

Kontroler OSD to zdalny sterownik, który zawiera trzy zaprogramowane ustawienia, pozwalające na wybór pomiędzy trzema zdefiniowanymi przez użytkownika trybami pracy. Domyślnie są nimi jak edycja zdjęć, rozrywka lub przeglądanie stron internetowych i fotografia czarno-biała. Pozwala to na swobodne przełączanie trybów pracy, bez konieczności przechodzenia przez skomplikowane ustawienia menu ekranowego. Kontroler OSD jest również wyposażony w przycisk do szybkiej nawigacji w ustawieniach monitora.

Osłona monitorowa

Oświetlenie oraz spowodowane nim refleksy zaburzają często percepcję kolorów wyświetlanych na ekranie. Mając to na uwadze, seria monitorów SW posiada w zestawie osłonę monitorową stworzoną specjalnie z myślą o redukcji odblasków i negatywnego wpływu oświetlenia zewnętrznego na obraz.

Oferta graficzne.pl

Monitor BenQ SW2700PT jest już dostępny w naszym sklepie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

Podziel się tym ze znajomymi.

Zostaw komentarz