Kolorymetr X-Rite i1Display Pro w promocji. Czy to dobry wybór?

Kolorymetr X-Rite i1Display Pro w promocji. Czy to dobry wybór?

0

Często zastanawiacie się nad zakupem kalibratora do monitora. Czy warto inwestować w to urządzenie, a jeżeli tak, to w jaki model?

Odpowiedź jest prosta. TAK. Jeżeli zależy nam zgodności kolorystycznej tego co widzimy na monitorze z danymi które poddajemy obróbce lub prezentacji, to monitor musi być skalibrowany i sprofilowany. Możemy skorzystać z usługi kalibracji, ale na jednej wizycie się nie skończy. Możemy też zakupić kalibrator i sami oprofilować monitor w zależności od potrzeb. Zajmując się zawodowo grafiką (foto, dtp, postprodukcja) jest to jedyne logiczne rozwiązanie.

Jaki model kalibratora wybrać? Zakładając że nie chcemy wydać kwoty rzędu kilku tysięcy złotych za spektrofotometr, pozostaje nam zakup kolorymetru. Na rynku obecnie znajdują się kolorymetry dwóch producentów: Datacolor i X-Rite. Biorąc pod uwagę jakość (wierność) pomiarów i wszechstronność oprogramowania do kalibracji polecamy kolorymetr X-Rite i1Display Pro.

i1displaypro-instrument-ikony-plan

Obecnie ten kolorymetr jest sprzedawany w promocyjnej cenie 819 zł (do końca września 2016 r.), oraz z 20% rabatem na zakup pakietu Adobe Creative Cloud Fotografia (do końca grudnia 2016 r.). Więcej informacji na temat tej promocji znajdziecie na  http://pl.xritephoto.eu/adobe

Co otrzymujemy kupując kolorymetr X-rite i1Display Pro?

W pudełku znajdziemy bardzo dobry kolorymetr, który jest obsługiwany praktycznie przez każde oprogramowanie do kalibracji sprzętowej, udostępniane przez producentów profesjonalnych monitorów. Użyjemy go z ColorNavigatorem od Eizo, SpectraView II od Neca, oprogramowaniem od BenQ, HP, itd.

Otrzymamy także bardzo dobre i wszechstronne oprogramowanie i1 Profiler do profilowania i kalibracji programowej. Dzięki niemu sprofilujemy i skalibrujemy praktycznie każdy monitor, laptop i projektor.

x-rite2

Przyjżyjmy się bliżej czym wyróżnia się kolorymetr i oprogramowanie i1Profiler:

 • Kalibracja i profilowanie wszystkich nowoczesnych monitorów oraz laptopów opartych o technologie LED, plazma, kombinacje podświetlenia GB z filmem fosforowym, OLED oraz matryc szeroko-gamutowych
 • Nieograniczona kontrola wartości punktu bieli, jasności, kontrastu oraz gamma
 • Wsparcie standardów wideo: NTSC, PAL SECAM i ITU-R Rec.BT.709
 • Pomiar oświetlenia – automatycznie określa optymalną jasność wyświetlacza dla porównywania wydruków z monitorem, uwzględniając panujące w pomieszczeniu warunki oświetleniowe
 • Inteligentne monitorowanie światła otoczenia – intensywność oraz ilość światła w otoczeniu ma wpływ na to, jak postrzegasz kolory na wyświetlaczu. i1Display Pro potrafi kompensować ten efekt umożliwiając automatyczne dostosowanie profilu lub w przypadku zmiany warunków świetlnych po prostu Cię o tym poinformuje
 • Korekta odbić (Flare Correct™) – Analizuje i weryfikuje profil monitora w poszukiwaniu niższych wartości kontrastu spowodowanych odbiciami na ekranie.
 • Dokładny pomiar współczynnika kontrastu wyświetlacza wpływa na dokładność utworzonego profilu
 • Inteligentne wielokrotne (iteratywne) profilowanie (Intelligent Iterative Profiling) – inteligentna technologia, która podczas profilowania mierzy i analizuje możliwości barwne każdego wyświetlacza uwzględniając jego unikatową charakterystykę
 • Optymalizacja profilu – optymalizacja profilu monitora poprzez określenie ilości pól kontrolnych, użycie własnego zbioru próbek importowanych z wybranego zdjęcia i/lub z bibliotek PANTONE (zawartych w dołączonym oprogramowaniu Pantone Color Manager).
 • Automatic Display Control (ADC) to technologia przejmująca kontrolę nad sprzętowymi ustawieniami monitora (jasność/podświetlenie, kontrast oraz temperatura barwowa). Przyspiesza proces profilowania i eliminuje potrzebę wprowadzania ręcznych ustawień.
 • Elastyczny system pracy – definiowany przez użytkownika zestaw ustawień umożliwia zaawansowaną kontrolę dostosowaną do indywidualnych potrzeb. Na przykład, wartość punktu bieli może być ustawiona na podstawie predefiniowanych trybów, wartości XY, parametrów oświetlenia, pomiaru innego wyświetlacza lub danych zgromadzonych we wcześniejszych pomiarach itd.
 • Profilowanie stanowisk wielomonitorowych oraz grupy roboczej – umożliwia ponowne użycie ustawień profilu w wielu monitorach podłączonych do tego samego komputera albo wielu stanowisk w obrębie grupy roboczej

Kolorymetr X-Rite i1Display Pro dostępny jest w naszym sklepie.

Podziel się tym ze znajomymi.

Zostaw komentarz