EIZO pierwszym producentem z certyfikatem TÜV Rheinland’s Color Accuracy! - Blog Graficzne.pl

EIZO pierwszym producentem z certyfikatem TÜV Rheinland’s Color Accuracy!

0

Firma EIZO to jeden z najbardziej zaawansowanych, zaufanych i niezawodnych producentów profesjonalnych monitorów na rynku. Zostało to niedawno potwierdzone certyfikatem TÜV Rheinland’s Color Accuracy, który otrzymały cztery monitory z serii ColorEdge. EIZO zostało pierwszą firmą na świecie, która ma w posiadaniu taki certyfikat.

TÜV Rheinland’s Color Accuracy jest pierwszym kryterium jakości i wydajności, oceniającym poprawność wyświetlania kolorów przez urządzenia generujące obraz, wykorzystywane w takich dziedzinach jak fotografia, post produkcja, projektowanie graficzne czy druk. To nowe kryterium pozwala profesjonalistom na wnikliwą ocenę, który z monitor spełnia komplet wymogów odnośnie wyświetlania obrazu.

coloredge

Główne założenia TÜV Rheinland’s Color Accuracy są następujące:

  • Wierne odwzorowanie kolorów włączając weryfikacje zakresu trybów pracy sRGB i Adobe RGB
  • Stabilność kolorów podczas pracy monitora
  • Jednorodność jasności i kolorów
  • Minimalne przesunięcie kolorów przy patrzeniu na monitor z boku

Dodatkowo, jeśli monitor stabilizuje kolory zaraz po włączeniu, otrzymuje ocenę “Szybka stabilizacja”.

Monitory EIZO które otrzymały certyfikat TÜV Rheinland’s Color Accuracy to: ColorEdge CG318-4K, CG248-4K, CG277 oraz CG247. Wszystkie wymienione modele otrzymały również ocenę „Szybka stabilizacja”.

“TÜV Rheinland’s Color Accuracy, tworząc przejrzyste kryterium odnośnie oceny zgodności kolorystycznej monitora graficznego to znaczący skok naprzód.” – powiedział Kazuhide Shimura, Managing Officer i General Manager of Product & Business Development w EIZO. “Jako pierwsza firma, która otrzymała ten certyfikat, mamy przyjemność oferować profesjonalistom z dziedziny grafiki gamę monitorów, na których mogą oni polegać w zastosowaniach, gdzie kolor ma znaczenie krytyczne.”

Mr. Holger Kunz, President & CEO Executive Vice President TÜV Rheinland Asia-Pacific skomentował:

“Z przyjemnością przekazujemy pierwszy certyfikat zgodności kolorystycznej EIZO Corporation, będącemu liderem rynku. Monitory, które otrzymały certyfikat w pełni spełniają szerokie wymagania, jakie stawiane są urządzeniom na zaawansowanym rynku graficznym, dlatego jesteśmy przekonani, że certyfikat będzie stanowił dodatkową wartość dla profesjonalistów. Chcielibyśmy wyrazić swoją specjalną wdzięczność zespołowi EIZO, który dostarczył nam monitory i wszelkie niezbędne informacje konieczne do przeprowadzenia szczegółowych testów, w celu stworzenia kryterium odnoszącego się do zgodności kolorystycznej.”

coloredge2

Z przyjemnością informujemy, że monitory, które otrzymały certyfikat TÜV Rheinland’s Color Accuracy znajdują się w ofercie naszego sklepu! Zapraszamy!

Podziel się tym ze znajomymi.

Zostaw komentarz