Creative Roadshow 2015 - Blog Graficzne.pl

Creative Roadshow 2015

0

Dbając o szczegóły…
Zapraszamy na kolejną edycję Creative Roadshow!

Otaczający nas cyfrowy świat, niemal jak w filmowym matrixie to olbrzymia ilość informacji. Jednak w przypadku obrazów ilość nie zawsze przechodzi w jakość, a już sporadycznie w szczegółowość. Oglądamy zdjęcia na monitorach, telewizorach czasem na małych odbitkach. To wszystko ma jeden wspólny mianownik – niską rozdzielczość. A to z kolei przekłada się na jakość naszego odbioru.

Nie każda fotografia operuje detalem, szczegółem. Jednak jest wiele tematów, gdzie odwzorowując drobiazgi dajemy widzowi obraz, którym można się delektować wiele razy i za każdym razem znaleźć coś nowego.

Widz doceni samo zdjęcie, ale też kunszt i warsztat fotografa. Wielcy fotografowie mieli to opanowane do perfekcji, i dziś oglądając oryginalne odbitki możemy to docenić.

Tegoroczne Creative Roadshow to okazja, aby spojrzeć na swoje umiejętności bardziej szczegółowo, detalicznie. Tematami będą sprawy takie jak: jak zadbać o szczegóły w czasie fotografowania, postprodukcji i jak to zaprezentować w postaci perfekcyjnego wydruku. Organizatorami tego przedsięwzięcia są firmy takie jak eduweb.pl, EIZO, datacolor, Akademia Nikona, EPSON, G-Technology, Wacom posiadające wiedzę, którą pragną Wam przekazać w sposób praktyczny. Do dyspozycji uczestników będzie ekipa najlepszych ludzi i najlepszy sprzęt na rynku. Wykłady, prezentacje, indywidualne rozmowy, bezpośredni kontakt to najlepszy sposób na zdobywanie wiedzy od fachowców.

Creative-Roadshow-2015_728x90(2015-04)

Jako firma Graficzne.pl z przyjemnością zapraszamy Państwa 13 maja do stolicy Pomorza, pięknego Gdańska, na imprezę w której sami będziemy uczestniczyli.

Na Creative Roadshow 2015 będzie można na żywo zobaczyć pracę fotografa zaczynając od pomysłu, a kończąc na finalnym wydruku. Na każdym etapie analizowane będą wzajemne powiązania pomiędzy poszczególnymi etapami pracy współczesnego fotografa.

Całość podzielona będzie na cztery bloki:
Sesja fotograficzna od A do Z – W tej części zaprezentowane zostanie, jak przygotować sesję i na co zwrócić uwagę, aby ułatwić sobie późniejszą pracę z postprodukcją i archiwizowaniem prac.

  • Opracowanie sesji – czyli jak wybierać zdjęcia i jaką rolę odgrywa jakość w wyświetlaniu zdjęć, a także czym w ogóle jest piksel.
  • Postprodukcja – stanowisko postprodukcji od strony sprzętowej oraz proste i efektywne czynności związane z retuszem zdjęć.
  • Przygotowanie do druku i wydruk – Podczas ostatniej części pokazane zostanie, jak przygotować gotowe zdjęcie do wydrukowania, jak wybrać papier i co należy z zrobić z gotowym wydrukiem.

Pomiędzy poszczególnymi sesjami przewidziane są przerwy, które pozwolą zapoznać się z wystawionym przez Partnerów Creative Roadshow sprzętem i porozmawiać z ekspertami.

Agenda przedstawia się następująco:
9:00 – 9:30 Rejestracja
9:30 – 11:00 Sesja fotograficzna od A do Z
11:00 – 11:30 Przerwa
11:30 – 13:00 Opracowanie sesji
13:00 – 13:30 Przerwa
13:30 – 15:00 Postprodukcja
15:00 – 15:30 Przerwa
15:30 – 16:30 Przygotowanie do druku i wydruk
16:30 Zakończenie

Partnerzy
Partnerzy Creative Roadshow to firmy mające bardzo długą tradycję i bogate doświadczenie na rynku fotograficznym:
Akademia Nikona, Datacolor, Eduweb.pl, EIZO, Epson, G-Technology oraz Wacom.

Uwaga!
Aby zapewnić miejsca wszystkim chętnym organizatorzy podjęli decyzję o biletowaniu wydarzenia. Udział w spotkaniu będzie odpłatny, a koszt to 20zł. Aby zgłosić chęć udziału w spotkaniu, należy wejść na stronę creativeroadshow.pl i kliknąć na wybrane miasto.

A tak było rok temu…

Do zobaczenia!

Podziel się tym ze znajomymi.

Zostaw komentarz