ColorEdge CG318-4K - Eizo powiększa ofertę monitorów 4K - Blog Graficzne.pl

ColorEdge CG318-4K – Eizo powiększa ofertę monitorów 4K

0

Po telewizorach z rozdzielczością 4K oraz monitorach biurowo domowych producenci wprowadzają na rynek profesjonalne monitory 4K. Firma Eizo nadrabia zaległości wprowadzając monitor ColorEdge CG318-4K – 31-calowy w rozdzielczości 4K (4096 x 2160) zgodnej ze specyfikacjami organizacji Digital Cinema Initiatives (DCI). Przypominamy że konkurent Ezio na rynku polskim firma NEC ma obecnie już 2 monitory 4K w swojej ofercie, a za chwile pojawi się trzeci.

ColorEdge-CG318-4K-press-1024x588

Co na dzień dzisiejszy wiemy o monitorze Eizo ColorEdge CG318-4K?
Jest zdecydowanie ładniejszy od innych modeli Eizo serii CG. Powiało świeżością.

ColorEdge CG318-4K został stworzony z myślą o zastosowaniach w mediach i przemyśle rozrywkowym (np. w kinie i telewizji), gdzie coraz częściej używa się wysokich rozdzielczości, co wymaga odpowiednich rozwiązań do wyświetlania obrazów 2D, 3D CGI i efektów specjalnych oraz do przeprowadzania kompozycji i korekcji kolorów. Monitor może stanowić zarówno narzędzie edycji, jak i punkt odniesienia. Świetnie nadaje się też dla profesjonalistów z dziedziny fotografii i druku, którzy potrzebują monitora o wysokiej rozdzielczości i gęstości pikseli.

Eizo ColorEdge CG318-4K wyposażono w panel LCD z technologią IPS, podświetleniem LED i szeroką gamą kolorów, która odtwarza 98% przestrzeni kolorów DCI-P3 i 99% przestrzeni kolorów Adobe RGB. Kontrast 1500:1 pozwala na zachowanie głębi ciemnych tonów nawet przy patrzeniu na ekran z boku.

CG318-4K jest jednocześnie praktyczny i miły dla oka – jego zgrabna obudowa sprawia, że doskonale wygląda w środowisku pracy. Wyposażono go w podświetlane przyciski LED (przydatne w słabo oświetlonych pomieszczeniach), rączkę do przenoszenia monitora, uchwyt na kable z tyłu obudowy oraz trzy porty USB downstream z boku. Ma również ergonomiczną stopkę z zakresem regulacji wysokości 149 mm, możliwością nachylenia 40° (-5° – 35°) i obrotu 344°.

Monitor wyposażono w dwa wejścia DisplayPort (1.2) oraz dwa złącza HDMI. Wejścia DisplayPort obsługują natywną rozdzielczość 4096 x 2160 z częstotliwością odświeżania 60 Hz, a wejścia HDMI z częstotliwością odświeżania 30 Hz.

Znajdziemy w nim wbudowany czujnik pozwalający na wygodną, automatyczną kalibrację. EIZO oferuje także dwa dedykowane programy do kalibracji, ColorNavigator NX i ColorNavigator 6, które dają możliwość ustawienia docelowych wartości jasności, krzywej gamma czy punktu bieli oraz wygenerowania profilu ICC. Zarządzanie kolorem dla modelu CG318-4K i innych wybranych modeli z serii ColorEdge jest możliwe dzięki oprogramowaniu ColorNavigator Network. Jest to bezpieczne rozwiązanie oferujące usługi hostingowe w chmurze, pozwalające administratorom przeprowadzać kontrolę jakości monitorów klienckich ColorEdge z zainstalowaną aplikacją ColorNavigator NX.

ColorEdge CG318-4K oferuje także funkcje szczególnie przydatne przy edycji wideo i postprodukcji. Jedną z nich jest tabela LUT 3D, dopasowująca każdy kolor z tabeli RGB z osobna. Z kolei ColorNavigator NX daje możliwość emulacji filmu – korzystając z tabeli LUT 3D, twórcy mogą przekonać się, jak będzie wyglądał ich produkt dla odbiorcy końcowego.

Jednolity poziom jasności i kolorów jest zapewniony dzięki autorskiej technologii EIZO DUE (Digital Uniformity Equalizer). Technologia ta gwarantuje, że współczynnik Delta-E na całym ekranie nie przekroczy wartości 3, a także kompensuje zmiany temperatury kolorów i jasności spowodowane wahaniami temperatury w otoczeniu.

CG318-4K-screen-size1

Dodatkowe funkcje:

  • Kalibracja w fabryce gwarantująca jednolitość kolorów.
  • Wyświetlanie 10-bitów[1] (ponad miliard kolorów jednocześnie) z 16-bitowej tabeli LUT za pośrednictwem wejścia DisplayPort.
  • 7 predefiniowanych trybów pracy: DCI, EBU, Rec.709, SMPTE-C, Adobe RGB, sRGB i CAL.
  • Technologia modulacji jasności, zmniejszająca migotanie obrazu i zmęczenie oczu.
  • Kaptur zapobiegający odbijaniu się światła od ekranu.
  • 5-letnia gwarancja

Kiedy monitor pojawi się w sprzedaży?
Ptaszki ćwierkają że wiosną. Prawdopodobnie w lutym będzie nam dane testować ten monity faktycznie trafi wczesną wiosna.

Cena? Na pewno nie będzie tanio :)

Edit 20.03.2015:
Monitor jest już w naszej ofercie. Tak jak myśleliśmy, cena nie jest mała
http://graficzne.pl/index.php?p4427,eizo-coloredge-cg318-4k

Zobacz folderek reklamowy nowego monitora: ColorEdge_CG318-4K

Podziel się tym ze znajomymi.

Komentarze zostały wyłączone.