Białe monitory EIZO - elegancja w domu i biurze - Blog Graficzne.pl

Białe monitory EIZO – elegancja w domu i biurze

2

EIZO to marka, której nie trzeba przedstawiać nikomu. Japońska firma od lat jest jednym z najważniejszych producentów profesjonalnych monitorów biurowych, graficznych czy specjalnych zastosowań (np. medycyna). Idąc z duchem czasu, EIZO postanowiło uzupełnić swoją kolekcje produktów o monitory biurowe w białym kolorze obudowy.

W czasach kiedy coraz więcej osób świadomie podchodzi do kreowania przestrzeni w której mieszka lub pracuje, pojawia się problem doboru odpowiedniego sprzętu elektronicznego, który swoim wyglądem będzie tam pasował. Producenci prześcigają się w swoich pomysłach, nowoczesnym dizajnie, zapominając często o funkcjonalności, czy łączeniu wyglądu i cech, na których zależy użytkownikowi. Sztuką jest stworzenie urządzenia o eleganckim, nowoczesnym wyglądzie, który będzie pasował do większości wnętrz z XXI wieku, a jednocześnie będzie w pełni funkcjonalnym, profesjonalnym produktem.

Aktualnie panującym trendem jest tworzenie wnętrz jasnych, białych, które tworzą wrażenie czystych, eleganckich, czasem z nutką kolorowych akcentów. Podczas gdy meble można dostać w dowolnym kolorze, rodzi się problem sprzętu elektronicznego, komputera, monitora który swoją obudową będzie pasował do takiego pomieszczenia. Wyobraźmy sobie sytuację: klient przychodzi do biura, które jest bardzo nowoczesne, świetnie zaprojektowane, a w oczy rzuca się jedna rzecz która tam nie pasuje: czarny monitor. Nic nie psuje tak wrażenia estetycznego niż duże, czarne pudło stojące na tle eleganckich jasnych mebli.

EIZO wzięło na warsztat swoje monitory biurowe po to, aby wyjść na przeciw coraz częstszym pytaniom o obudowy w jasnych kolorach. Klasyczne, czarne ramki i podstawy zostały wymienione na materiały w białych kolorach. Przy nowoczesnym wyglądzie monitorów EIZO – cienkich ramkach, przyciskach dotykowych, eleganckich podstawach – sprzęt ten wygląda „obłędnie” dobrze.

(zdjęcia: http://thegoldenbun.com/2016/08/our-new-home-westwing-now-schreibtisch/ Vicky Klieber.)

Monitory biurowe EIZO – niezawodna jakość

Monitory EIZO występujące w białych kolorach to przede wszystkim monitory biurowe do prac domowych, biurowych, podstawowej obróbki wideo czy grafiki. Co wyróżnia monitory biurowe EIZO?

Komfort podczas wielogodzinnej pracy

Monitory FlexScan mają funkcje, które umożliwiają pracę przez długie godziny, minimalizując zmęczenie wzroku. Przykładem mogą być matowe panele, redukujące odbicia światła, układy eliminujące migotanie obrazu, systemy zmniejszające wielkość emisji światła niebieskiego negatywnie wpływającego na nasz wzrok, jak również układy automatycznie dostosowujące jasność panelu do otoczenia na stanowisku pracy.

Stopka monitora o bardzo szerokim zakresie regulacji pozwala na takie spozycjonowanie panelu LCD, by nasza pozycja była prawidłowa.

Podniesienie wydajności pracy

Kilka predefiniowanych trybów pracy, w tym dwa tryby użytkownika, zapewnia właściwe ustawienia parametrów wyświetlania obrazów w każdej aplikacji. Przełączanie pomiędzy poszczególnymi trybami może być wykonywane ręcznie poprzez menu OSD monitora lub automatycznie dzięki dołączonemu oprogramowaniu SrenManager Pro for LCD.

Tryb pracy monitora „Paper” symuluje wygląd zadrukowanego papieru, zapobiegając zmęczeniu oczu podczas czytania dokumentów. Dodatkowo funkcja EyeCare Filter umożliwia nałożenie jednego z kilku wzorów, symulujących różne rodzaje faktur papieru. Intensywność nakładanego filtra można regulować, aby osiągnąć najwyższy stopień komfortu.

Aby zapobiec zmęczeniu oczu, czujnik Auto EcoView wykrywa zmiany oświetlenia na stanowisku pracy, które występują w ciągu dnia i automatycznie dostosowuje jasność ekranu, tak by nie był on nigdy za jasny lub za ciemny.

Aktywowanie wszystkich tych funkcji, oraz właściwa pozycja przed monitorem (nowe stopki o szerokim zakresie regulacji) pozwalają na zwiększenie wydajności pracy o około 12%. Jest to wymierny zysk dla pracodawcy, a dla pracowników wyższy komfort pracy.

Niezawodność

Bezawaryjność, a w drugiej kolejności szybki i bezproblemowy serwis. Każda, nawet krótka przerwa w pracy powoduje opóźnienie i dezorganizację. Stały dostęp do komputera jest szczególnie ważny na stanowiskach menedżerskich, gdzie brak decyzji w odpowiednim czasie może spowodować ogromne straty.

Oprogramowanie do zarządzania energią

Autorskie oprogramowanie do zarządzania energią EIZO EcoView NET pozwala na redukcję poboru energii poprzez scentralizowaną kontrolę parametrów zasilania monitorów FlexScan podłączonych do sieci. Administrator sieci może włączyć lub wyłączyć czujnik jasności w monitorach FlexScan, a nawet wyłączyć monitor, niezależnie od producenta. Program jest udostępniany bezpłatnie.

5-letnia gwarancja

Zaangażowanie w projektowanie, produkcję i testowanie naszych monitorów pozwala nam z pełnym przekonaniem zapewniać o ich niezawodności, czego efektem jest 5-letnia gwarancja obejmująca wszystkie elementy monitora. Polski dystrybutor dodatkowo oferuje rozszerzoną usługę serwisową o nazwie EIZO Exclusive Service.

Monitory EIZO występujące w białych wersjach obudowy:

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na białe monitory biurowe EIZO w naszym sklepie!

Podziel się tym ze znajomymi.

2 komentarze

  1. Według mnie producenci monitorów powinni oferować je nie tylko w kolorze czarnym. Biel to strzał w dziesiątkę, biorąc szczególnie pod uwagę fakt, że monitor, gdy nie jest używany, pełni rolę przedmiotu, który wpływa na wystrój pomieszczenia. Nasilająca się ostatnim czasie moda na białą kolorystykę, dużą ilość światła i przestrzeń w pomieszczeniach mieszkalnych zderza się z „czarną dziurą” sprzętu komputerowego. Eizo wypełnia powoli tę niszę, jednakże gdyby w ofercie pojawiły się białe monitory do zastosowań profesjonalnych (fotografia, grafika, wideo), to chętnie skorzystałabym z tej opcji :)

  2. Monitory w białym kolorze są wysoce pożądane w branży medycznej. Jeszcze niedawno ciężko było znaleźć monitor o dobrych parametrach, nie będący jednocześnie w czarnej obudowie. Wiemy to ze swojego doświadczenia, gdyż długo poszukiwaliśmy monitorów oraz telewizorów na wyposażenie naszego centrum stomatologicznego.

Zostaw komentarz